حجم ویدیو: 23.40M | مدت زمان ویدیو: 00:01:51

به گزارش رکنا، ساعت 1 و 20 دقیقه بامداد 18 دی ماه ، ایرانیان در خواب بودند که شلیک های انتقام مسیر خود را آغاز کردند.

انتقام به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی ، سردار قلب های ایرانیان .

ایرانیان در خواب آرامی که هدیه سردار سلیمانی و سرداران بزرگ میدان وطن دوستی بود به سر می بردند که ده ها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین الاسد باریدن گرفت.

یک ساعت و نیم بعد از حملات اول سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،موج دوم حملات به پایگاه التاجی در شمال بغداد، کنسولگری آمریکا در اربیل و پایگاه هوایی آمریکایی بین اربیل و عین‌کاوه آغاز شد و صدای انفجار ها در گوش های سربازان آمریکا پیچیدن گرفت.

بر اساس گزارش ها دقت و شدت اصابت موشک‌های شلیک شده به حدی بوده است که برخی از آن‌ها همزمان چند هدف حساس را تخریب کرده‌اند و مجروحان حمله موشکی بامداد امروز به پایگاه عین الاسد، با بالگرد به بغداد منتقل شده‌اند و ارتش تروریستی آمریکا از بخش بهداشت عراق درخواست کمک کرده است.

ساعاتی بعد پنتاگون، با صدور بیانیه ای از پرتاب ۱۲ موشک بالستیک به دو پایگاه هوایی عین الاسد و اربیل در عراق که نیروهایی آمریکا در آن مستقر هستند خبر داد

همچنین فرمانده مرکزی آمریکا اعلام کرد که ایران ۱۵ موشک به پایگاه‌های میزبان نیروهای آمریکایی در عراق شلیک کرده است ولی اشاره‌ای به تلفات یا خسارات این حمله موشکی نکرده است.

پس از پاسخ موشکی سپاه پاسداران به ترور سپهبد قاسم سلیمانی یک منبع آگاه از کشته شدن ۸۰ نیروی آمریکایی خبر داد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم اعلام کرد در صورت پاسخگویی آمریکا، هر کشوری را که مبدأ حمله به ایران باشد، مورد حمله قرار خواهد داد.

همچنین عباس نیلفروش معاون عملیات سپاه در این باره گفت که موشک‌های شلیک شده «دقیقاً به اهداف مورد نظر اصابت کرده» و آمریکا قادر به انحراف یا انهدام هیچ‌کدام از آنها نشده‌است.

منابع آمریکایی به شبکه خبری ان بی سی آمریکا گفتند هنگام حمله تلافی جویانه بامداد امروز سپاه به پایگاه هوایی عین الاسد در عراق، حدود 1500 نیروی آمریکایی و 70 نیروی نروژی در این پایگاه حضور داشته اند.

پایگاه عین الاسد که در ۱۰۸ کیلومتری غرب «الرمادی» قرار دارد د و سال ۲۰۰۳ توسط تفنگداران آمریکایی اشغال شد و تا سال ۲۰۱۱ در آن باقی ماندند. در پایان سال ٢٠١٤، به بهانه مبارزه با داعش، بار دیگر این پایگاه تحت اختیار نظامیان آمریکایی حاضر در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش قرار گرفت و تا کنون نیز نیروها و تجهیزات زیاد آمریکا در آن قرار دارد

پایگاه عین الاسد در عراق، یک فرودگاه نظامی با باند فرود به‌طول 4000 متر است و حداقل 20 هلی‌کوپتر و 25 جنگنده در این پایگاه قرار دارد

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی هم صبح امروز در دیدار با هزاران نفر از مردم قم، حملات موشکی بامداد امروز به دو پایگاه امریکا در عراق را یک سیلی محکم خواندند و بر مقابله اصلی در جهت پایان دادن به حضور فساد برانگیز و ویرانگر امریکا در منطقه تاکید کردند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران هم در پی انجام عملیات موشکی شهید سلیمانی بیانیه‌ای صادر و حمایت خود را از این اقدام سپاه اعلام کرد

حال باید دید پس از نخستین گام انتقام سخت سپاه پاسداران از آمریکا پس از ترور سردار سلیمانی پای آمریکا از منطقه قطع می‌شود یا خبر؟

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟