والیبالیست محبوب ایران : باید قهرمان زندگی خود باشیم

به گزارش رکنا، به عنوان دومین مرد بلند قد جهان، توجه همه به مرتضی مهرزاد بازیکن ایرانی هر جا که می‌رود جلب می‌شود، اما این ورزشکار والیبال نشسته 35 ساله خجالتی و فروتن است.

او در مصاحبه خود با فدراسیون جهانی والیبال نشسته گفت: من مطمئن نیستم که آیا شرکت خاص من در این بازی لزوماً می‌تواند الهام بخش دیگر ورزشکاران والیبال نشسته باشد یا خیر، اما چیزی که می‌بینم این است که این ورزش به افراد دارای معلولیت اختصاص دارد. کاری که انجام می‌دهد این است که آن‌ها را از انزوا در جامعه بیرون می‌کشد و ثابت می‌کند که می‌توانند در ورزش فعال باشند.

او ادامه داد: من آنقدرها آدم مهمی نیستم که بتوانم برای کسی پیام ارسال کنم، اما تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که همه ما باید قهرمان زندگی خود یا قهرمان جهان زندگی خود باشیم و اگر خواهان تغییر هستیم، باید از درون شروع کنیم.

مهرزاد 2 مدال طلای متوالی را در ریو 2016 و توکیو 2020 کسب کرده است و برای اولین بار در آرنهم 2018 عنوان قهرمانی جهان را کسب کرده است. در مسابقات جهانی والیبال نشسته پاراوالیبال جهان در سال 2022 در سارایوو، مهرزاد و هم تیمی‌هایش عنوان دیگری را به دست آوردند.

او گفت: این دومین بار است که در مسابقات جهانی شرکت می‌کنم و خدا را شکر که دوباره قهرمان شده‌ایم.

والیبال نشسته مردان ایران همیشه تیم قدرتمندی بوده است. چیزی که ما در میان تمام دستاوردهایی که داریم به دنبال آن هستیم این است که با کسب عناوین بیشتر جهانی و مدال‌های پارالمپیک، این دستاوردها را حفظ کنیم. ما می‌خواهیم به روند پیروزی‌هایمان ادامه دهیم.

انتهای پیام/

کدخبر: 842259
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟