امیر عابدینی در گفت و گو با رکنا ورزشی در خصوص نقل و انتقالات لیگ بر در فصل پیش رو گفت: در فصل نقل و انتقالات تیم ها همیشه در یک رقابت عجیب هستند چرا که بضاعت تیم ها کم است.  باشگاه‌ها  سعی می‌کنند بازیکن از دست ندهند در این میان برای بازیکنان هم جابجایی سخت است. بازیکنانی هم که قراردادشان تمام شده و تصمیم به جابجایی می گیرند بعضا با محدودیت هایی مواجه می شوند. مثلا طرفدار تیم قرمز بوده اما تیم آبی خواهان او می شود یا برعکس، و او را به اهدافش نزدیک نمی کنند و از آرزوها و آمالش دور می شود و در این شرایط بازیکن هم برای تصمیم گیری مردد می شود.

وی افزود: شانس یا برنامه‌ریزی در جابجایی دخیل است. به اعتقاد من چون باشگاه‌های ما گرفتار روزمرگی هستند در برنامه‌ریزی برای جذب بازیکن، هدایت تیم و... همیشه با مشکل مواجه هستند تا زیرساخت باشگاه‌ها به گونه‌ای نباشد که در درون خودش فوتبالیست‌های نوجوان و جوان رشد کنند و بیایند به بزرگترها تنه بزنند و عقبه خوبی برای باشگاه درست کنند، این مشکلات درست نخواهد شد.

مدیرعامل سابق پرسپولیس در ادامه گفت: در خصوص نقل و انتقالات پرسپولیس نه می‌توانم بگویم خوب است و نه بد، فقط می توانم امیدوار باشم که باشگاه‌ با برنامه مناسب بازیکنان مورد نظر خودشان را گرفته باشد. به هر حال فوتبال رقابت‌هایش جالب است نه اینکه دو باشگاه‌ها ضعیف باشند و یک باشگاه بیاید در ضعف آن ها قهرمانی بگیرد. به عنوان مثال بایرن مونیخ دیگر دل مردم آلمان را زده است، مردم دیگر از قهرمانی های او لذت نمی برند برای اینکه همه پتانسیل آلمان برای بایرن هزینه می شود پس باشگاه‌های دیگر چه؟ این جابجایی‌های قهرمانی است که فوتبال را شیرین می کند نه اینکه همیشه یک باشگاه آنقدر بازیکن در اختیار داشته باشد که سایر باشگاه‌ها به سایه قهرمانی هم نزدیک نشوند.

وی افزود: استقلال و پرسپولیس بازیکنان خوبی گرفته‌اند اما شرایط دیگری هم باید داشته باشند بازیکن خوب که داشته باشید هدایت خوب، کنترل سیستماتیک، تامین بودجه هم می‌خواهید آن وقت در قالب یک برنامه شما رشد را ببینید‌. مهم نیست که یکی دو بازیکن کم یا زیاد گرفته باشید باید دید مربی در پیاده کردن تاکتیکی که مدنظرش است چقدر هنرمند است او باید براساس بضاعت تیمش تاکتیکش را مشخص کند و به طرف قهرمانی حمله‌ور شود. اگر ما دست روی دست بگذاریم برنامه، تاکتیک و تمرین مناسب نداشته باشیم بهترین بازیکنان را هم داشته باشیم به جایی نمی‌رسیم.

عابدینی در رابطه با کادرفنی پرسپولیس و دستیاران گل‌محمدی بیان کرد:  گل‌محمدی قطعا خودش می‌داند با چه کسانی کار کند و کادر و دستیارانش چه کسانی باشند، حق نیست که من و دیگران نظر بدهیم ایشان حق دارند برای دستیارانشان تصمیم بگیرند.

عابدینی در پایان گفت: در خصوص اخباری که مربوط به تمیروف و افزایش قراردادش در ایران و پرسپولیس وجود دارد. این‌ها پروپاگاندای خبری است من به آن نمی‌پردازم چون در جریان جزئیات آن نیستم‌.

انتهای پیام/

 

کدخبر: 810215
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟