بررسی  6 بازی  مانده استقلال و پرسپولیس در راه قهرمانی لیگ بیست و یکم

به گزارش رکنا ورزشی ، با گذشت 24 هفته از لیگ بیست و یکم استقلال با 56 امتیاز و پرسپولیس با 50 امتیاز برای قهرمانی لیگ برتر می جنگند؛ 6 هفته تا پایان رقابتها و مشخص شدن قهرمان باقی مانده است و در این گزارش به صورت اجمالی راه قهرمانی استقلال و پرسپولیس را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

نگاهی به مسیر استقلال و پرسپولیس در راه قهرمانی

استقلال

نگاهی به مسیر استقلال

شاگردان فرهاد مجیدی تا پایان فصل 6 مسابقه در پیش دارند که 3 بازی آن خانگی و 3 بازی خارج از خانه است.  آبی های پایتخت در هفته 25 (سه شنبه 13 اردیبهشت) برای دیدار با سپاهان عازم اصفهان می‌شوند که اگر امتیاز کامل این مسابقه حساس را کسب کنند تا حدود زیادی راه آنها برای قهرمانی هموار می‌شود و سپس در هفته 26  (دوشنبه 19 اردیبهشت) در ورزشگاه آزادی به مصاف شهر خودرو می‌روند. اما یکی از سخت‌ترین بازی‌های باقی مانده استقلال در هفته بیست و هشتم  (شنبه 24 اردیبهشت) مقابل شاگردان جواد نکونام در اهواز خواهد بود. سپس آبی های پایتخت در هفته 28 لیگ برتر (پنج شنبه 29 اردیبهشت) در ورزشگاه آزادی میزبان آلومینیوم اراک خواهند بود.استقلال در هفته 29 به رفسنجان سفر می کند که تقابل شاگردان فرهاد مجیدی و محمد ربیعی سه شنبه 3 خرداد برگزار می شود. اما در هفته پایانی لیگ برتر (8 خرداد) استقلال میزبان نفت مسجد سلیمان است.

 

پرسپولیس

نگاهی به مسیر پرسپولیس

پرسپولیس در 6 هفته باقی مانده از لیگ 2 بازی در خانه دارد. اولین بازی پرسپولیس مقابل پیکان (سه شنبه 13 اردیبهشت) در ورزشگاه آزادی خواهد بود و در هفته بعد (دوشنبه 19 اردیبهشت) شاگردان گل‌محمدی باید به اصفهان بروند و در یک دیدار خارج از خانه  مقابل ذوب آهن قرار بگیرند.

سخت ترین جدال شاگردان گل‌محمدی مقابل سپاهان (شنبه 24 اردیبهشت) در ورزشگاه بی طرف خواهد بود و پس از این بازی سرخپوشان پایتخت به ترتریب با تیم های تراکتور (شنبه 24 اردیبهشت) در تبریز، شهرخودرو  (سه شنبه 3 خرداد) در ورزشگاه آزادی و فجرسپاسی (یکشنبه 8 خرداد) در شیراز رقابت می‌کنند که همگی کاندیداهای سقوط به لیگ پایینتر هستند و انگیزه زیادی برای امتیاز گرفتن از قهرمان پنج دوره گذشته لیگ برتر دارند.

نقش سپاهان در تعیین قهرمان

تیم فوتبال سپاهان که شانس زیادی برای قهرمانی ندارد، با توجه به اینکه دو بازی رو در رو با استقلال و پرسپولیس دارد، می‌تواند در تعیین قهرمان این فصل تاثیرگذار باشد. شاید امتیاز گرفتن طلایی پوشان اصفهان از استقلال بتواند تنور رقابت های لیگ را داغتر از همیشه کند و باید دید نتایج جدال شاگردان نویدکیا با سرخابی های پایتخت چگونه رقم می‌خورد.

 

آیا این خبر مفید بود؟