باقری‌ها: وزیر ورزش از روی ناآگاهی صحبت کرد/ چرا VAR وارد فوتبال ایران نمی‌شود؟

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته ششم لیگ برتر به مصاف صنعت نفت آبادان رفت که در پایان با نتیجه یک بر صفر پیروز شد. در این بازی هواداران پرسپولیس بعد از 22 ماه در ورزشگاه حاضر شدند.

در همین راستا نبی‌الله باقری‌ها به رکنا، اظهار داشت: پرسپولیس در همه خطوط عملکرد خوبی به جا گذاشت. سرعت دفاع به حمله پرسپولیس خیلی بالا بود. پرس بسیار خوبی انجام می‌دادند. 

وی افزود: شک نکنید استقلال و پرسپولیس با حضور تماشاگران عملکرد بسیار خوبی را نشان دادند. حضور تماشاگران فشار مضاعفی روی حریف ایجاد می‌کند. خداراشکر که بعد از 22 ماه بازگشت هواداران با پیروزی و پیشرفت پرسپولیس همراه بود. 

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بعضی وقتها اشتباهاتی توسط داوران صورت می‌گیرد که واقعاً جزیی از بازی است و نمی‌توان به آن خرده گرفت. اما روز گذشته توپ پرسپولیس گل که چه عرض کنم، خیلی گل بود. فرض اینکه  داور از صحنه دور بود چرا کمک داور متوجه این موضوع نشد؟ اگر پرسپولیس با پیروزی از زمین خارج نمی‌شد تیم داور دچار عذاب وجدان نمی‌شد؟ همانطور که دیدید در یک صحنه نزدیک بود توپ به اشتباه وارد دروازه حامد لک شود. آن وقت نمی‌دانم چه اتفاقی برای پرسپولیس می‌افتاد؟ کمک داور باید شجاع‌تر برخورد می‌کرد.

باقری‌ها ادامه داد: فرق داوران در همین صحنه‌ها مشخص می‌شود.  نمیدانم چه وقتی VAR قرار است به فوتبال ایران وارد شود. این ضعف بزرگی برای فوتبال ما است. یک تکنولوژی پیش پا افتاده مدتهاست وارد فوتبال ما است. اتفاقاً در این سطح از فوتبال ایران که بالاترین سطح فوتبال ایران است، چرا نباید VAR موجود باشد؟

وی درباره اظهار نظر ورزش ورزش و پاسخ‌های اعضای تیم فوتبال پرسپولیس به وی عنوان کرد: وزیر باید آگاهی خود را بالا ببرد. در 5 سال گذشته تکلیف مدیریتی پرسپولیس مشخص شود و تیم نتایج بسیار خوبی گرفت. پرسپولیس در آسیا برای ایران آبروداری کرده است، چرا نباید در حال حاضر مدیر داشته باشد؟ بعضی مسائل که پیرامون اوضاع مدیریتی پرسپولیس اتفاق می‌افتد، خنده‌دار است. چرا وزیر در ابتدای دوره خودش مدیرعامل استقلال را تعیین کرد، اما در پرسپولیس هنوز سرپرست فعال است. 

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در پایان گفت: کشور ما در شرایط اقتصادی خاصی قرار دارد. بعد از 22 سال به نظرم حتی جا داشت هواداران بدون بلیط به وارد ورزشگاه شوند. تا رفته رفته شرایط حل شود. نباید فراموش کرد که هزینه نگهداری ورزشگاه هم به خاطر شرایط اقتصادی بالا رفته است. اما باید تلاش کرد که خیلی هم به هواداران فشار وارد نشود.

آیا این خبر مفید بود؟