فرنگی‌کار کشورمان ۴ سال محروم شد

به گزارش رکنا به نقل از فدراسیون کشتی، طی نامه ستاد مبارزه با دو پینگ ایران، از بهنام مهدی‌زاده در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ و در مسابقات جام تختی آزمایش دوپینگ انجام شد که در نمونه آزمایش وی ماده ممنوعه استانوزولول کشف شد.

بعد از دیده شدن این ماده ممنوعه و ابلاغیه تخلف ورزشکار و حقوق ورزشکار به وی، مهدی‌زاده هیچگونه تماس و یا مکاتبه‌ای برقرار نکرد و در جلسه بازبینی اولیه در تاریخ ۸ شهریور ماه ۱۴۰۰ نیز حاضر نشد.

جلسه شورای صدور رای در تاریخ ۲۲ شهریورماه ۱۴۰۰ با حضور اعضا تشکیل و اعضای شورای صدور رای با استناد به آنالیز نمونه مثبت ورزشکار که در زمان برگزاری مسابقات گرفته شده است، تایید شده توسط آزمایشگاه کلن آلمان مبنی بر وجود ماده ممنوعه استانوزولول، انجام تخلف محرز شده است که طی آن: طبق قوانین ملی مبارزه با دوپینگ «بهنام مهدی‌زاده» به مدت ۴ سال از تاریخ ۶ تیر ۱۴۰۰ لغایت ۵ تیر ۱۴۰۴ از کلیه فعالیت‌های ورزشی محروم شد و باید مبلغ ۵۰ میلیون ریال بابت جبران هزینه‌های تست دوپینگ به فدراسیون پزشکی ورزشی پرداخت کند.

این رای از زمان ابلاغ ۲۱ روز در شورای استیناف قابل تجدید نظر خواهی است و در صورت عدم وصول اعتراض، قطعی و لازم الاجرا است.

لازم به ذکر است فدراسیون کشتی در راستای مبارزه با معضل دوپینگ اقدام به اعلام اسامی تمامی کشتی‌گیرانی که دوپینگ آن‌ها محرز شده خواهد نمود و از طریق کمیته انضباطی سایر موارد را دنبال خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟