گیاه برگ بیدی بنفش در چه شرایطی نگهداری شود؟

شاید دلتان بخواهد که این گیاهان بنفش رنگ را در کالکشن گیاهان خانگی خود داشته باشید .گیاه قلب ارغوان به خانواده گیاهان عنکبوتی برمی گردد و نگهداری و مراقبت از آن نیز بسیار راحت می باشد .

به گزارش رکنا ، مراقبت از گیاه برگ بیدی بنفش در فضای خانه باعث می شود که محیط را بسیار زیبا کند و شما می توانید گیاه برگ بیدی بنفش را درون یک گلدان بنفش قرار دهید و جذابیت آن را چند برابر کنید.

برای نگهداری از گیاه ترادسکانتیا پالیدا باید با احتیاط زیاد با ساقه های آن رفتار کنید زیرا احتمال شکستن آن ها بالاست و این گیاه را در جایی قرار دهید که احتمال برخورد با آن کمتر باشد .

گیاه ترادسکانتیا پالیدا در فصل بهار شروع به شکوفه زدن می کند و اگر در فصل تابستان گیاه ترادسکانتیا پالیدا را در حیاط خانه می گذارید، حتما مراقب باشید که نور مستقیم با آن برخورد نکند و همچنین یک روز در میان خاک آن را بررسی کنید تا ببینید که خشک شده است یا خیر و در صورت خشک شدن، به آن آب دهید .

نور

نسبت به سایه تا حدودی مقاوم است اما به محیط روشن با نور غیر‌مستقیم یا ملایم احتیاج دارد. در صورت قرار گرفتن در نور شدید و گرم روی برگ‌ها لک‌های قهوه‌ای پیدا می‌شود و می‌سوزد. در صورت کمبود نور هم برگ‌ها رنگ بنفش‌شان را از دست می‌دهند و فاصله‌ی برگ‌ها از هم زیاد می‌شود، گیاه رشد علفی پیدا می کند

آبیاری

نسبت به خشکی تا حدودی مقاوم است اما بهتر است که زیاد خشکی نکشد و بعد از خشک‌شدن سطح خاک، آبیاری بشود آبیاری زیاد باعث پوسیدن گیاه برگ بیدی بنفش یا قلب ارغوانی از ریشه می‌شود.

دما

بهتر است در دمای کمتر از ده درجه قرار نگیرد، در سرما برگ‌های گل قلب ارغوانی از بین می‌روند

وقتی دمای هوا بیشتر از ۱۵ درجه شد می‌توانید در فضای آزاد هم نگهداری کنید اما در ظهرهای داغ از تابش مستقیم آفتاب در امان بماند .

خاک

در کل برگ بیدی گیاه مقاومی است و داخل خاک سنگین هم رشد می کند اما اضافه کردن مقداری شن و یا خاک برگ به خاک باغچه باعث می شود زهکشی بهتر شود و گیاه از پوسیدگی در امان بماند.

تکثیر

قلمه هایی که حداقل یک گره داشته باشد تهیه کنید و مستقیم در خاک قرار سبک قرار بدهید، به راحتی تکثیر می شود.

گیاه برگ بیدی بنفش یا قلب ارغوانی در آب هم ریشه‌دار می‌شود و مدت‌ها می‌تواند در آب رشد کند و حتی گلدهی داشته باشد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟