هوشیاری پلیس فتا مانع برداشت میلیونی از حساب بانکی شد

سرهنگ  محمد باقر سلگی با نقل قول از  شاکی پرونده ، اظهار کرد: فردی طی تماس صوتی با این شهروند از طریق شبکه اجتماعی واتساپ(با شماره تلفن ثابت) اعلام کرده که سیم کارت شما برنده مبلغ ۹ میلیون تومان شده است.

به گزارش رکنا، سلگی ادامه داد: فرد نامبرده برای دریافت این وجه با شگرد اقناع سازی ماهرانه و فریب از سوی کلاهبردار، شماره کارت خود به همراه رمز اینترنت بانکش را ارائه می کند و در نتیجه این کلاهبردار به همراه بانک فرد دسترسی پیدا می کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: بلافاصله با توجه به حساسیت موضوع، هماهنگی های  لازم با مرجع قضایی صورت گرفته و پس از بررسی های کارشناسی و فنی مشخص شد متهم با جابجایی مبالغی از حساب شاکی قصد برداشت وجه موجود در حساب شاکی به میزان ۱۹۶ میلیون تومان را دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به اقدامات هوشمندانه ،سریع و به موقع توسط کارشناسان پلیس فتا و انسداد حساب های شاکی،کلاهبردار اینترنتی با وجود تلاش های مستمر با توجه به در اختیار داشتن کلیه اطلاعات حساب بانکی شاکی خوشبختانه موفق به برداشت وجه مذکور نشد.

سلگی به راهنمایی کارشناسان پلیس فتا و تعویض رمزهای همراه بانک اشاره کرد و گفت: تلاش برای دستگیری فرد کلاهبردار اینترنتی در دستور کار ماموران پلیس فتای شهرستان ملایر قرار گرفت .

سلگی بیان کرد: متهمان در این نوع کلاهبرداری اینترنتی با ایجاد فضایی گول زننده و  استفاده از  ترفندهای مختلف در ذهن افراد قربانی خود نفوذ کرده و با مهندسی اجتماعی و به بهانه پرداخت مبلغ جایزه، به اطلاعات کارت بانکی و رمز دوم پویای سوژه های مورد نظر دسترسی پیدا کرده و اقدام به سرقت وجوه از کارت بانکی افراد می کنند .

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در پایان به شهروندان هشدارداد: از قبول درخواست تلفنی افراد ناشناس مبنی بر انجام هرگونه عملیات بانکی از جمله انتقال وجه، ارائه رمز اول و دوم کارت عابر بانک، تغییر زبان دستگاه خودپرداز به انگلیسی، انجام تراکنش و ... به بهانه برنده شدن در مسابقات یا قرعه کشی های رادیویی و تلویزیونی، خودداری کنید.

 سلگی خاطرنشان کرد: در صورت مواجهه با این گونه تماس ها بدانید که موضوع خوش حسابی و برنده شدن کاملاً جعلی است بنابراین موضوع را از طریق سایت اینترنتی فتا ناجا به آدرس  www.cyberpolice.ir  اطلاع رسانی کنید.

آیا این خبر مفید بود؟