تقویت نشریات محلی از اولویت هاست؛ انتخاب نقد برتر هر ماه در رسانه های لرستان

به گزارش خبرنگار رکنا در خرم آباد، احمد کاظمی در گفتگو با رسانه های لرستان افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۰ بازدید از دفاتر نشریات محلی و سرپرستی روزنامه های سراسری را در برنامه خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه اولویت تخصیص آگهی های دولتی با رسانه هایی است که دفتر مستقل داشته باشند تصریح کرد: از ابتدای سال با بازدید از دفاتر نشریات محلی و سرپرستی روزنامه های سراسری، تنها از رسانه های دارای دفتر حمایت خواهیم کرد.

کاظمی در ادامه با بیان اینکه هر کدام از نشریات محلی در سال جدید باید یک نسخه از هر شماره چاپ خود را به واحد امور مطبوعات و رسانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل دهند بیان داشت: سرپرستان روزنامه های سراسری نیز موظف هستند که هر روز یک نسخه از روزنامه خود را به این واحد ارسال کنند و اگر ارسال نشود به منزله عدم وصول روزنامه در استان تلقی خواهد شد.

مسوول امور مطبوعات و رسانه های لرستان گفت: تعداد صفحات، قطع چاپ، تیراژ، ضریب کیفی ،نظم در انتشار  و تولید محتوای نشریات محلی آیتم هایی است که برای توزیع آگهی بین نشریات محلی ملاک قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه هدف این اداره کل، توزیع آگهی های دولتی بر اساس عدالت در بین نشریات است عنوان داشت: بنا به اعتراض برخی از اهالی رسانه در خصوص آگهی های ثبتی، اداره کل ثبت اسناد و املاک لرستان با عقد تفاهم نامه ای با شرکت پست از سال آینده آگهی های ثبتی را ساماندهی خواهد کرد.

کاظمی در ادامه نقد منصفانه و همراه با راهکار را لازمه توسعه خواند و بیان کرد: از سال جدید، پایان هر ماه، نقد برتر را اعلام خواهیم کرد و در پایان سال از نقد برتر تجلیل خواهد شد.

مسوول امور مطبوعات و رسانه های لرستان در پایان از رسانه ها خواست که از چاپ آگهی های مناقصه و مزایده دولتی، خارج از چارچوب قانونی پرهیز کنند، چرا که در صورت مشاهده آگهی های دولتی رسانه متخلف برای اولین بار ۳ ماه و در صورت تکرار بطور کامل قطع خواهد شد.

لرستان_خرم آباد، امین پارسا

آیا این خبر مفید بود؟