اسماعیلی: از خادمان قرآن کریم با حضور رئیس‌جمهور تقدیر خواهیم کرد

به گزارش رکنا، محمد مهدی اسماعیلی صبح امروز چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با تبریک حلول ماه رمضان و سال نو با ارائه آماری از اقدامات در سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: ۱۴۰۲ یک سال فوق‌العاده در حوزه هنر و رسانه بود. بعد از مشکلاتی که در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ با توطئه دشمنان خارجی کشور گرفتار آن شده بود، از موضوع عادی‌سازی فعالیت‌ها وارد دوره رونق شد.

وی ادامه داد: در ابتدا خیلی از همکاران از موفقیت‌هایی که حوزه فرهنگ و هنر به دست آورده بود ابراز تردید می‌کردند اما شاهد بودید در همه بخش‌ها این جمله از جمله تئاتر و اجراهای صحنه‌ای یا سینما رکوردهای جدیدی را به دست آورد. بعضی از این نصاب‌ها بیش از سه دهه بود تغییر نکرده بود و برخی برای اولین بار اتفاق افتاد.

اسماعیلی در ادامه یادآور شد: فروش فیلم‌های سینمایی ما چندین برابر نسبت به اعداد اولیه پیش‌بینی‌شده رشد کرده و از حدود ۴۰۰ میلیارد سال گذشته به نزدیک ۱۳۰۰ میلیارد در سال جاری رسیده است. تعداد سینماها از ۵۷۰ در آغاز دولت امروز نزدیک به ۹۰۰ شده است.

وی با بیان اینکه اسناد مهمی در کشور تصویب شده، خاطرنشان کرد: سند موسیقی از جمله این اسناد است. ایجاد شهر جهانی صنایع خلاق فرهنگی و ده‌ها ریل‌گذاری جدید و اتفاقات مهم در حوزه فرهنگ و هنر و رسانه افتاده است.

وزیر ارشاد با اشاره به برگزاری نماشگاه قرآن در نوروز بیان کرد: همکاران ما از همان نخستین روز نوروز نمایشگاه بزرگ قرآن را آغاز خواهند کرد. این نمایشگاه امسال با سعار «می‌خوانمت» در تهران و ۳۰ استان کشو برگزار می‌شود. در برخی از استان‌ها شروع شده و برخی استان‌ها همزمان با تهران و برخی هم در دهه سوم ماه رمضان خواهد بود.

وی همچنین عنوان کرد: با برنتامه‌ریزی‌های انجام شده، برآورد اولیه ما استقبال ۵ میلیون نفری از نمایشگاه قرآن در تهران خواهد بود. استقبال بین‌المللی بسیار خوبی داشتیم. در نمایشگاه به صورت ویژه به بخش غزه پرداخته خواهد شد و بحث کودک و نوجوان و توجه به خانواده از محورهای اصلی نمایشگاه بزرگ قرآن خواهد بود.

اسماعیلی در پایان خبر داد: در این نمایشگاه از خادمان قرآن کریم با حضور آقای رئیس جمهور تجلیل خواهیم کرد.

کدخبر: 980154 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟