به گزارش رکنا، نشست خبری مسابقه تلویزیونی «مافیا» با حضور علیرضا سلطانی تهیه‌کننده و محمدجواد رجایی کارگردان این برنامه برگزار شد.

در این نشست علیرام نورایی به عنوان مجری جدید این مسابقه معرفی شد. پیش از این در فصل اول بهنام تشکر به عنوان مجری با این گروه همکاری کرد.

علیرام نورایی مجری فصل دوم این برنامه در این نشست خبری گفت: از زمانی که در تلویزیون شاهد مجری شدن بازیگران هستیم، به من پیشنهاد اجرا می‌شود؛ اما خودم دوست نداشتم که اجرا کنم. در این برنامه نیز مجری نبوده و راوی برنامه هستم. امیدوارم در برنامه خوبی را برای مردم تولید کنیم. در فضای مجازی خوانده بودم که برنامه مافیا دروغ گفتن را یاد می‌دهد. در صورتی که این برنامه یاد می‌دهد که چطور دروغگو‌ها را بشناسیم و آن‌ها را رسوا کنیم.

سلطانی تهیه‌کننده مسابقه «مافیا» هم گفت: بعد از انتشار فراخوان برنامه، سه هزار نفر داوطلب حضور در آن بودند که در نهایت ۴۵۰ نفر پذیرفته شدند. اسپانسر فصل اول ما ستاد مبارزه با مواد مخدر بود. ما تصمیم گرفتیم مسابقه‌ای تولید و طراحی کنیم که دست روی قوه تشخیص افراد بگذارد و در جستجو‌های خود به برنامه مافیا رسیدیم و نسخه تلویزیونی از این بازی را تولید کردیم که خوشبختانه مورد استقبال مردم قرار گرفت.

وی افزود: از مهرماه برنامه «مافیا» را روی آنتن بردیم و ۳۰ قسمت آن پخش شد که خوشبختانه با استقبال خوبی مواجه شد. همین موضوع باعث شد تا شبکه سلامت درخواست تولید سه فصل از برنامه را به ما بدهد. قرار است یک فصل ویژه نوروز ۹۹ داشته باشیم که یک بخش آن با حضور خانم‌هاست.

تهیه‌کننده این مسابقه پیرامون حضور اسپانسر در فصل‌ جدید این برنامه گفت: اسپانسر فصل اول این برنامه ستاد مبارزه با مواد مخدر بود، اما فصل‌های بعدی این برنامه اسپانسری ندارد. ۴۵۰ نفری که در این برنامه حضور دارند و هیچ مبلغی را پرداخت نکرده‌اند. ۳ هزار نفر متقاضی نیز هیچ مبلغی را به برنامه پرداخت نکرده‌اند. بازی‌های انتخابی در یک کافه‌ برگزار شد که بر اساس قراری که گذاشتیم با توجه به استفاده از آن مکان هزینه‌ای از متقاضیان گرفته می‌شد که البته این موضوع قبل از هر برنامه به شرکت‌کنندگان گفته شده و اگر آن‌ها راضی نبودند، مهمان برنامه در دور انتخابی حضور داشت.

سلطانی توضیح داد: رسالت شبکه سلامت تولید محتوای سالم است؛ یعنی شما با حفظ ظاهر و جذابیت‌های ظاهری یک برنامه سرگرم‌کننده تولید کنید که محتوای خوبی را نیز برای مردم به همراه داشته باشد. ما نیز به این منظور تمام تلاش خود را کردیم. اسم مسابقه برای فصل‌های بعدی از مافیا به شهروند مافیا تغییر می‌کند.

در ادامه، رجایی کارگردان «مافیا» درباره انتخاب شرکت کنندگان اظهار کرد: روند انتخاب شرکت‌کنندگان به این صورت بود که چند دور مسابقه انتخابی برگزار کردیم؛ از بین ۳ هزار نفر تلاش کردیم با برقراری عدالت و اینکه نماینده شهر‌های مختلف باشند افراد را انتخاب کنیم. ما تمام تلاش خود را کردیم تا برنامه را به صورت استاندارد تولید کنیم و انتظار مردم را برآورده سازیم.

کارگردان این مسابقه بیان کرد: در این برنامه صبر کردن را یاد می‌گیریم. اینکه می‌خواهیم حرف بزنیم، ولی باید منتظر باشیم تا نوبت ما شود. همچنین در این برنامه دوستان با هم گفتگو می‌کنند و یاد می‌گیریم که از روی ظاهر افراد را قضاوت نکنیم. این موضوعات چیز‌های کمی نیستند و در حوزه سلامت روان موضوع مهمی به شمار می‌آیند.

وی اظهار کرد: فرآیند انتخاب شرکت کنندگان فرآیند سختی بود و ما ۱۲ ساعت کار می‌کردیم. در دوره جدید ۱۰۰ نفر از شرکت کنندگان از شهرستان‌ هستند. در فصل سوم برنامه که عید نوروز پخش می‌شود، ۴۸ نفر از بانوان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. با ۱۰ دوربین این برنامه ضبط می‌شود و تمام تلاش خود را کرده ایم تا جلوه‌های بصری خوبی را ارائه دهیم. فصل اول این مسابقه با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد و در تلاشیم که با آغاز دهه فجر فصل دوم برنامه را روی آنتن ببریم.

سلطانی در پایان گفت: ما در فصل اول از خانم‌ها و آقایان دعوت کردیم، اما آن استانداردی که مدنظر بود نتوانستیم از بین خانم‌هایی که درخواست شرکت داشتند، پیدا کنیم. اما در فصل سوم که در نوروز ۹۹ پخش می‌شود در ۷ قسمت خانم‌ها با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

مسابقه «مافیا» با هدف افزایش قوه تشخیص و با شرکت ۱۶۰ نفر از برگزیدگان مرحله نخست با اجرای بهنام تشکر از شبکه سلامت سیما پخش شد و این روزها در تدارک تولید فصل دوم هستند.

«مافیا» مسابقه‌ای خانوادگی است و در آن فرد با آزمون و خطا سعی در شناسایی افراد دیگر می‌کند. در این بازی افراد به دو گروه مافیا و شهروندان تقسیم و نبرد میان دو گروه آگاه و ناآگاه شبیه سازی می‌شود. در این مسابقه افراد به صورت پنهانی تعیین نقش می‌شوند و اکثریت شهروند این فرصت را پیدا می‌کنند تا افراد مافیا را شناسایی و برای حذف آن‌ها رای دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟