عکاس فرانسوی جایزه ۱۶ هزار یورویی را از آن خود کرد + عکس

عکاس- فرانسوی

جایزه ۱۶ هزار یورویی برای عکاس فرانسوی«رافائل دالاپورتا» عکاس ۳۸ ساله فرانسوی توانست جایزه نخست Niépce فرانسه را کسب کند. این جایزه ویژه آن دسته از عکاسان زیر ۵۰ سال است که در فرانسه به سر می‌برند.

دالاپورتا بخاطر دیدگاه مستند و اجرای دقیق پروتکل‌ها، تحسین و جایزه بین‌المللی را کسب کرده‌ است. این عکاس فرانسوی مجموعه آثار متعددی در حوزه‌های باستان‌شناسی، پزشکی قانونی، مین روبی، نجوم، ریاضی و ... منتشر کرده است. دالاپورتا در مناطق مختلف جهان از جمله افغانستان حضور داشته و کلیشه‌های مختلفی را تهیه کرده است.

به نوشته رایزنی فرهنگی ایران در فرانسه، جایزه Niépce توسط بنیاد پیکتو اهدا می‌شود و برنده آن می‌تواند علاوه بر نشان و لوح افتخار از کمک مالی ۱۰ هزار یورویی بهره‌مند شود. علاوه بر این جامعه هنرمندان مؤلف در بخش هنرهای گرافیکی و تصویری، ۶ هزار یورو به برنده این جایزه و ۴ هزار یورو به این بنیاد برای برگزاری مراسم کمک می‌کنند.

مجموعه آثار دالاپورتا با عنوان «ضد شخصی» در سال ۲۰۰۴ در نمایشگاه عکس در «آرل» فرانسه توانسته بود توجه‌ها را به خود جلب کند و آغازگر موفقیت‌های او باشد. این عکاس در سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ هم جوایزی بین‌المللی کسب کرده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟