بیست‌وهشتمین برنامه نمایش مستندهای ایران‌شناسی با نمایش مستند «دور مشو»

به گزارش رکنا به نقل از روابط‌عمومی انجمن مستندسازان ایران، بیست‌هشتمین برنامه نمایش مستندهای ایران‌شناسی به فیلم مستند «دور مشو» ساخته مسعود امینی تیرانی اختصاص دارد.

فیلم مستند «دور مشو» پرتره‌ای است درباره‌ی دولتمند خلف، نوازنده، خواننده و شاعر مشهور و شخصیت برجسته فرهنگ و هنر تاجیکستان که بهمن ماه گذشته در سن ۷۴ سالگی درگذشت. در این برنامه پس از نمایش و نقد و بررسی این فیلم که با حضور کارگردان همراه است، شاه منصور شاه میرزا خواجه‌اف (نماینده تاجیکستان در اکو)، علی اشرف مجتهد شبستری (عضو هییت مدیره انجمن دوستی ایران و تاجیکستان)، اکبر ایرانی (مدیر موسسه میراث مکتوب)، محمد جعفری قنواتی (فولکلوریست و مدیر بخش فولکلور دایرةالمعارف بزرگ اسلامی) و جواد رسولی (پژوهشگر) درباره‌ی وجوهی چند از فرهنگ تاجیکستان و ارتباط دیرینه‌ی آن با ایران و فرهنگ ایرانی سخنرانی می‌کنند.

این برنامه با هدف پاسداشت فرهنگ تاجیکستان به همت انجمن مستندسازان سینمای ایران و انجمن دوستداران شاهنامه البرز (اشا) و با همکاری سازمان نظام پزشکی کرج، روز دوشنبه ۱۸ تیرماه ساعت ۱۸ در کرج، عظیمیه، ۴۵ متری کاج، نبش پامچال، سالن نظام‌پزشکی کرج برگزار می‌شود.

همه علاقه‌مندان می‌توانند به صورت رایگان در این مراسم شرکت کنند.

مستندهای ایران شناسی

کدخبر: 1015971 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟