این خانم بازیگر ایرانی به اعدام محکوم شد  / 7 روز بعد مرگ در سردخانه زنده شد !

لادن ژافه وند بازیگر ایرانی 69 ساله که از اعتیاد و 25 سال کارتن خوابی به بازیگری رسیده است. در ادامه داستان کامل زندگی او را بخوانید.

لادن ژافه وند

لادن ژافه وند

لادن ژافه وند

لادن ژافه وند

لادن ژافه وند

لادن ژافه وند

یک خودرو که راننده اش حال طبیعی نداشت با لادن برخورد میکند، سرنشینان خودرو او را در جوی آبی رها می کنند. برف روی پیکر بی جانش تل انبار میشود.

لادن پس از 3 روز توسط پلیس کشف و به سردخانه منتقل شد. 4 روز بعد در حال انتقال برای دفن به صورت عجیبی پرونده اش گم می شود.

خواست خدا بود که این پرونده گم شود تا در فاصله گم شدن پرونده و معطل ماندن جسد در محوطه گرم اورژانس به یکباره در حالی که کفن پیچ شده بود به طور عجیبی بلند شد.

بعد از زنده شدن با هجوم مردم کفنش به عنوان تبرک پاره شد و روزنامه ها تیتر زدند: زنی بعد از سفر 7 روزه به آن دنیا، به این دنیا بازگشت.

خدا خواست به لادن زندگی دوباره ببخشد و او نور خدا را در خود حس میکند . دل شکسته از تقدیری که خود درآن هیچ نقشی نداشته تصمیم به تغییر میگیرد.او تصمیم به ترک گرفت و به موسسه « جمعیت طلوع بی نشان ها » رفت. او دراین موسسه پاک شد و در همان جا به عنوان مشاوره ماندگار شد . زندگی عجیب لادن مورد توجه دیگران قرار گرفت و همین هم باعث شد به یک برنامه تلویزیونی دعوت شود. او از سرنوشتش گفت.از از اینکه چه مشقتهایی را تحمل کرده .از اینکه بعد از مدت ها فرزندش راکه در مسجد رها شده بود یافته اما  پسرش در جوانی فوت میکند و داغی در دلش میگذارد .

 از اعدام برادر جوانش ومرگ خواهر کارتن خوابش براثر سرما و گم شدن برادرش. اما همین برنامه باعث شد برادر گم شده اش را پیدا کند . پیدا شدن برادر نور امید را در دل لادن نشاند اما دست سرنوشت برای او چیز دیگری رقم زد

پس از این اتفافات بودکه توسط هومن سیدی برای بازی در فیلم «مغرهای کوچک زنگ زده» دعوت به بازیگری شد و با این فیلم به شهرت زیادی دست یافت. او نقش مادر نوید محمدزاده را ایفا کرد و بلافاصله در فیلم شنای پروانه در قاب تلویزیون نشست و اما با فیلم یاغی در نقش مادر بهمن خان توانست قدرت بازیگری اس را به رخ بکشد.

لادن ژافه وند که مدت ها ساکن بهزیستی بود با پولی که از اولین تجربه بازیگری به دست آورد توانست خانه ای را برای زندگی اجاره کند. بعداز ۵۶سال بی سرپناهی او اکنون مستقل شده .

لادن به تازگی در سریال نیوکمپ به کارگردانی منوچهر هادی بازی کرده و می گوید که در حال نگارش کتاب زندگینامه ی خود است که بخشی از آن تبدیل به فیلم خواهد شد.

کدخبر: 994536 ویرایش خبر
لینک کپی شد
یسنا صادقی
آیا این خبر مفید بود؟