اولین چهره واقعی  کوروش کبیر ! / کولاک هوش مصنوعی را ببینید + عکس پادشاه ایرانی

بازسازی چهره کوروش کبیر توسط هوش مصنوعی حاصل خلاقیت یک کاربر ایرانی ابزارهای این روزها پرسروصدای هوش مصنوعی است. قضاوت نتیجه نهایی اما با شما!

بازسازی چهره کوروش کبیر با هوش مصنوعی به طرز خوبی صلابت پادشاه ایران را نشان می‌دهد. این روزها از هوش مصنوعی برای بازسازی چهره‌ شخصیت‌های تاریخی بسیاری استفاده می‌شود و حالا هم نوبت کوروش کبیر شده است.

بازسازی چهره کوروش کبیر توسط هوش مصنوعی

بازسازی چهره‌ تاریخی کوروش کبیر با هوش مصنوعی همه را شگفت‌زده کرد. در تصویر زیر که با کیفیت بسیار بالا نیز منتشر شده است، چهره کوروش کبیر براساس عکس‌هایی که پیش‌تر از آن چاپ شده، ساخته شده است. در ادامه تصویر بازسازی شده چهره کوروش کبیر پادشاه ایرانیان را ببینید:

کوروش کبیر

کوروش بزرگ یا کوروش کبیر، بنیان‌گذار و نخستین شاه شاهنشاهی هخامنشی بود که در بین سال‌های ۵۵۹ تا ۵۲۹ پیش از میلاد، بر نواحی گسترده‌ای از آسیا حکومت می‌کرد. کوروش در استوانه خود که در بابل کشف شده، خودش را «فرزند کمبوجیه، شاه بزرگ انشان، نواده کوروش، شاه بزرگ انشان، نواده چیش‌پیش، شاه بزرگ انشان، از خانواده‌ای که همیشه پادشاه بوده‌است» معرفی می‌کند.

در بهار سال ۵۳۹ پیش از میلاد، کوروش آهنگ تسخیر بابل را کرد و وارد جنگ با بابل شد. به گواهی اسناد تاریخی و عقیده پژوهشگران، فتح بابل بدون جنگ بوده‌است. استوانه کوروش پس از شکست دادن نبونعید و تصرف بابل، نوشته شده و به منزله سند و شاهد تاریخی پرارزشی‌است. در سال ۱۹۷۱ میلادی، سازمان ملل متحد استوانه کوروش را به همه زبان‌های رسمی سازمان منتشر کرد و بدلی از این استوانه در مقر سازمان ملل در شهر نیویورک قرار داده شد.

نکته: تصویر ابتدای این مطلب صرفا تزئینی است و ارتباطی با هوش مصنوعی ندارد. تصویر داخل متن ساخته هوش مصنوعی است.

کدخبر: 896836 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟