تست : اگر این 4 ویژگی را دارید شما باهوش هستید

برخی افراد را به دلیل هوش بالایی که دارند فرد باهوش می گویند. فرد باهوش در حالت عادی کاملا متوسط و معمولی به نظر می‌رسد تا اینکه ناگهان روزی شما را یک فرد باهوش با جرقه‌ای از هوش خود حیرت‌زده می‌کند. فرد باهوش ویژگی های منحصر به فردی دارد که در این مطلب شما را با 4 ویژگی مهم که می تواند نشان دهد آیا شما هم یک فرد باهوش هستید یا خیر آشنا می کنیم.

برخی از افراد که در زندگی اجتماعی خود دارای روابط گسترده و فعال هستند و عمدتا جزو افراد موفق نیز به حساب می آیند دارای هوش اجتماعی هستند.

هاچ و گاردنر از بزرگ ترین روانشناسان دنیا معتقدند هرکس چهار خصوصیت زیر را داشته باشد، صاحب هوش بین فردی است:

1. سازماندهی گروه

داشتن ابتکار عمل برای هماهنگ کردن فعالیت‌های عده‌ای از افراد. این استعدادها را می‌توان در کارگردانان تئاتر ، افسران ارتش و مدیران شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف مشاهده کرد. در کودکی ، این گونه افراد در زمین بازی ، کاپیتان تیم هستند و درباره‌ نحو‌ه بازی تصمیم‌گیری می‌کنند.

2. مذاکره برای حل مسائل

استعداد میانجی‌گری ، جلوگیری از بروز اختلاف ، حل و فصل دادن به مشکلات. افرادی که از این خصوصیت برخوردارند برای داوری کردن در مشاجرات مناسب هستند و نقش میانجی را خیلی خوب بازی می‌کنند. برای مشاغل سیاسی و حقوقی عالی هستند. در کودکی همان کسانی هستند که بحث و جدل در زمین بازی را فرو می‌نشانند.

3. روابط شخصی

استعداد همدردی و دلجویی از دیگران. کسی که دارای این ویژگی باشد، خیلی راحت با دیگران روبرو می‌شود و در قبال احساسات دیگران احساس مسئولیت می‌کند.

هنر ایجاد رابطه. این گونه افراد می‌توانند همسران قابل اعتماد ، رفقای صمیمی ، شرکای تجاری مناسب و بازیکنان تیمی خوبی باشند. در دنیای تجارت می‌توانند مامور فروش یا مدیران شایسته‌ای باشند. برای شغل معلمی عالی هستند. بچه‌هایی مثل سمیرا با همه افراد دور و بر خود خیلی خوب کنار می‌آیند و به راحتی داخل بازی می‌شوند و همواره شادند. این گونه بچه‌ها احساسات دیگران را از روی چهره شان به خوبی می‌خوانند و در بین همشاگردی‌های خود خیلی محبوب هستند.

4. تجزیه و تحلیل اجتماعی

شناخت و بصیرت درونی راجع به عواطف، انگیزه‌ها و علایق دیگران. این گونه افراد به راحتی می‌توانند با دیگران رابطه صمیمی برقرار کنند. آن‌ها با این توانایی خود می‌توانند مشاور یا روان‌درمانگر خوبی باشند و اگر کمی بر طبع ادبی خود نیز بیفزایند، رمان نویسان خوبی از آب درمی‌آیند.

منبع: طلا

آیا این خبر مفید بود؟