عکس زن خیلی زیبای  کارن همایونفر داور سختگیر عصر جدید ! + بیوگرافی و بچه هایش

کارن همایونفر (زادهٔ ۱۳۴۷ در تهران)، موسیقی‌دان و آهنگساز اهل ایران است. او تاکنون ۳ بار موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن جشنواره فیلم فجر و ۵ بار موفق به دریافت تندیس بهترین موسیقی در جشن سینمای ایران شده‌است.

کارن همایونفر از هفت سالگی مشغول به فراگیری ساز پیانو و تئوری موسیقی در خانواده بهبود شد. وی پس از اتمام تحصیلات دبیرستان برای ادامه تحصیل در رشته موسیقی به انگلستان و سپس به ترکیه رفت. در انگلستان وارد مدرسه موسیقی «بیلکنت» شد و بعد از آن در کنسرواتوآر موسیقی «هاجِد تپهٔ» آنکارا، به تحصیلات تکمیلی خود ادامه داد.

سربازی و آشنایی کارن همایونفر با سینما

کارن همایونفر بعد از فارغ التحصیلی در خارج از کشور بلافاصله به ایران بازگشت و مستقیم هم به سربازی رفت، در سربازی با آقای امین حیایی و سامان مقدم هم خدمتی بود. یکبار بطور اتفاقی بر سر صحنه ای از فیلم «رد پای گرگ» به کارگردانی آقای کیمیایی حضور پیدا کرد و از همان جا حضور او در محیط سینما شکل گرفت.

تحصیلات کارن همایونفر

طی این مدت به صورت خصوصی از محضر استادان نامدار موسیقی کلاسیک ترکیه از جمله «حیکمَت شیمشَک»، «کمال اَروغلو» و «انور توفان» بهره برد و فراگیری اصول هارمونی، کُنتر پوآن، فُرم و تکمیل نوازندگی پیانو را ادامه داد. همایونفر از سال ۱۳۷۳ به آهنگسازی فیلم مشغول می‌باشد .

کارن همایونفر

موسیقی زدن کارن همایونفر

کارن همایونفر از 7 سالگی مشغول به یادگیری پیانو شد کارن موسیقی را نزد فرمان بهبود آموخته و پس از پایان دوره دبیرستان برای ادامه تحصیلات عالیه به انگلستان در مدرسه بیلکنت مشغول به تحصیل شد .

کارن همایونفر

همسر و فرزندان کارن همایونفر

کارن همایونفر سالهاست با خانم «راما دواچی» کارشناس ارشد حقوق و وکیل دادگستری ازدواج کرده که ثمره این زندگی دو دختر و یک پسر می باشد. پسرش «امیر‌ماهان» در حال حاضر دانشجوی سال آخر حقوق و دخترانش «ماهور» و «ماهنوش» نوازندگان ویولنسل و ویولن و دانش آموخته دانشکده موسیقی هستند.

فعالیت های کارن همایونفر

کارن همایونفر در سال 1373 با ساخت موسیقی اشک و لبخند فعالیت حرفه ای خویش را در ایران آغاز و یکسال بعد در سال 74 شروع به ساخت موسیقی سریال دو پنجره کرد .

کارن همایونفر

ارمنی بودن کارن همایونفر

کارن همایونفر در مورد نامش می گوید:

این نام برگرفته از شاهنامه فردوسی است و تلفط صحیح آن کارَن (karan) می باشد که بصورت رایج مردم karen می گویند. من ارمنی نیستم و این شایعه بخاطر نامم منتشر شده است .

آقای موسیقیدان می گوید با افتخار مسلمان شیعه هستم و خود را به معنای ارزشی آن حزب اللهی می دانم و فرزند جنگ هستم. در صورت مهیا بودن شرایط دوست دارم به سوریه بروم و برای اعتقادات و منابع ملی کشورم فعالیت کنم.

عکس های کارن همایونفر

کارن همایونفر

کارن همایونفر

کارن همایونفر

کارن همایونفر

کارن همایونفر

کدخبر: 1013227 ویرایش خبر
لینک کپی شد
یسنا صادقی
آیا این خبر مفید بود؟