درباره ماهرخ خانم، زنی که کنار پارسا پیروزفر ایستاده است!

 این روزها پارسا پیروزفر و هدی زین‌العابدین به واسطه حضور در سریال «در انتهای شب» در کانون توجه قرار گرفتند. البته هدی زین‌العابدین این روزها با فیلم «عطرآلود» هم در سینماها حضور دارد و هم در شبکه نمایش خانگی، پیش‌تر او سال گذشته با سریال «رهایم کن» مورد توجه قرار گرفته بود. همه این‌ها خب بهانه‌هایی کافی‌ست برای مرور کارنامه هنری هدی زین‌العابدین که به نوعی در صدر بازیگران زن سینمای ایران قرار گرفته است. 

پارسا پیروزفر و هدی زین العابدین

از تبلیغات تا رفاقت با خواننده مشهور

هدی زین العابدین 35سال سن دارد، بچه‌ی کرج است، اما خب اصالت اصفهانی دارد، با سیامک عباسی(خواننده) هم رفاقت دیرینی دارد. او گرافیک خوانده و تجربه عکاسی هم دارد. فعالیت حرفه‌ای او با نریتوری و بازی در تیزرهای تبلیغاتی آغاز شد و کمی بعد مقابل دوربین چند پروژه رفت؛ از جمله سریال «آشپزباشی» محمدرضا هنرمند و تله‌فیلم «چمدان» مانی حقیقی. تا اینجای کار سهم زین‌العابدین کم بود اما استفاده‌ای مطلوب از موقعیت برد و دیری نپایید که نقش اول «سقوط یک فرشته» به او رسید. زین‌العابدین یک سریال تلویزیونی دیگر هم بازی کرد؛ اما از سال ۹۱ به بعد تمرکز خود را بر سینما و شبکه خانگی گذاشت. به‌زودی فیلم آخرش «عطرآلود» که برای آن نامزد دریافت سیمرغ شد، اکران عمومی می‌شود. 

نگاهی مختصر به کارنامه هنری

رمضان ۹۰ «سقوط یک فرشته» از شبکه یک پخش شد و توانست رضایت طیف زیادی را به‌دست بیاورد. این سریال و نقش فاطمه، اولین مواجهه رسمی و گسترده با زین‌العابدین بود.

پارسا پیروزفر و هدی زین العابدین

عرق سرد

هدی زین العابدین بعد از چند تجربه بازیگری در فیلم عرق سرد سهیل بیرقی در سال ۹۶ مقابل دوربین رفت و با بازیگرانی چون باران کوثری، سحر دولتشاهی و امیر جدیدی همبازی بود.داین بازیگر جوان در فیلم عرق سرد ایفاگر نقش مصی عطایی بود و برای بازی در این فیلم نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر شد.

پارسا پیروزفر و هدی زین العابدین

سریال کرگدن

هدی زین العابدین بازی در سریال های نمایش خانگی را با سریال قلب یخی آغاز کرد و در تجربه‌ای متفاوت بازیگر سریال کرگدن شد. سریال کرگدن به کارگردانی کیارش اسدی زاده و تهیه کنندگی صادق یاری در سال ۹۸ ساخته شد. این سریال درباره چند جوانی بود که به واسطه مهارتشان در چالش آدرنالین شرکت کرده و رقابتی را آغاز کردند فارغ از اینکه این چالش توسط یک مافیای بزرگ طراحی شده و هدف از آن چیز دیگری بود. هدی زین العابدین در این سریال در نقش گیسو دختری که عاشق هیجان و انجام کارهای خطرناک است و در رشته آفرود هم فعالیت می‌کند با بازیگرانی چون مصطفی زمانی، سارا بهرامی، پانته آ پناهی ها، بانیپال شومون، مهدی کوشکی، ستاره پسیانی و… همبازی بود.

در انتهای شب

پارسا پیروزفر و هدی زین العابدین

«در انتهای شب» تازه‌ترین سریال خانگی زین‌العابدین است. او در نقش «ماهرخ» زنی است که پس از یک دوره زندگی عاشقانه حالا به انتهای خط رسیده و از همسر (پارسا پیروزفر) جدا شده. ماهرخ تلاش می‌کند که امر ناگوار اما ناگزیر طلاق را با هدایت کارگردان (آیدا پناهنده) بازنمایی کرد. در سریال قبلی یعنی «رهایم کن» در نقش پرستاری جلوه‌گر به اسم مارال حصارکی بازی کرد. همان کسی که به خاطر ظرائف زنانه (آغشته به حجب و حیا) دو برادر را به دوئل کشاند! 

کدخبر: 1004102 ویرایش خبر
لینک کپی شد
ترانه محمدی
آیا این خبر مفید بود؟