بایدن برای بازگشت به برجام تحت فشار است

استاد روابط بین الملل با تاکید بر اینکه اروپا مشتاق احیای برجام به هر طریقی است، گفت: بایدن از سوی اسرائیل و مخالفانش برای بازگشت به برجام تحت فشار است.

به گزارش رکنا ، ریچارد اندرسون، (Richard D. Anderson) استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه یوسی‌ال‌اِی (آمریکا) است.

وی نظرات خود را درباره تنش‌ها مطرح کرد.

در ازای لغو تحریم‌ها، شاید بازرسی‌های تقویت شده، به نوعی به برجام برگردد

ریچارد اندرسون در ابتدا گفت: مهم ترین جنبه جلسات وین برگزاری آن است. در واقع هیچ یک از طرفین به طرف دیگر اعتماد ندارند، اما اروپایی‌ها آنقدر مشتاق احیا برجام هستند که از آمریکایی‌ها و ایرانی‌ها خواسته‌اند به طور غیرمستقیم از طریق آنها گفت‌وگو کنند. ظاهراً روس‌ها و چینی‌ها هم می‌خواهند این توافق را حفظ کنند. در ازای لغو تحریم‌ها، شاید بازرسی‌های تقویت شده، به نوعی به برجام برگردد. اما اینکه کدام یک از این موارد زودتر اتفاق می‌افتد، یک نکته مهم است.

روزهای مهمی در وین در حال سپری شدن است

وی در ادامه گفت: روزهای مهمی در حال سپری شدن است، در این مرحله فقط گروه‌های کاری متخصص هستند که سخت در زمینه رفع تحریم‌ها و شاید در مورد محدودیت‌های هسته‌ای ایران کار می‌کنند و خواهان احیای توافق و رسیدن به نتیجه هستند.

بایدن از سوی اسرائیل و مخالفانش برای بازگشت به برجام تحت فشار است

استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه یوسی‌ال‌اِی گفت: بایدن خودش توافق با ایران را می‌خواهد اما اسرائیل آن را دوست ندارد و بایدن تحت فشار زیادی در این شرایط است. در واقع این توافق در میان مخالفان سیاسی بایدن توافق محبوبی نیست و همین کار بایدن را سخت می‌کند.

اسرائیلی‌ها هر کاری برای مقابله با برجام می‌کنند

نتانیاهو برای فرار از وضعیت سیاسی دشوار خود در اسرائیل ، به دنبال انحراف افکار عمومی است

وی ادامه داد: فکر می‌کنم اسرائیلی‌ها هر کاری برای مقابله با برجام می‌کنند، همچنین فکر می‌کنم نتانیاهو در اسرائیل با یک وضعیت سیاسی و جنایی بسیار دشوار روبرو شده است. او دستور حمله به نطنز را داد تا توجه رای‌دهندگان در اسرائیل را به هم بریزد و به نوعی از مشکلات داخلی اسرائیل منحرف شوند. حملاتی مانند نطنز تعحب‌آور نبود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟