نامزدهای انتخابات 1400 مورد حمایت حزب اتحاد ملت مشخص شدند

به گزارش رکنا، با نزدیک شدن به موعد ثبت نام نامزدهای حضور در انتخابات1400 که به گفته رئیس ستاد انتخابات کشور قرار است در فاصله روزهای 21 تا 25 اردیبهشت ماه باشد، احزاب و گروه های سیاسی نیز با ورود به بحث مصادیق، کاندیداهای مدنظر خود را به مرور اعلام می کنند.

در اردوگاه اصلاح طلبان با توجه به اینکه نهاد اجماع ساز این جریان مکانیسمی 4 مرحله ای را برای تعیین نامزدهای نهایی مشخص کرده است، احزاب اصلاح طلب یک به یک از کاندیداهای مورد حمایت خود رونمایی می کنند. در همین راستا شهاب طباطبایی سخنگوی حزب ندای ایرانیان در مصاحبه ای اعلام کرد که صادق خرازی دبیرکل حزب و محمدجواد ظریف به عنوان کاندیداهای مورد حمایت حزب ندا از سوی اعضای شورای مرکزی این حزب انتخاب شده اند.

همچنین علی محمد نمازی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی نیز در گفت وگویی از اجماع حزب متبوعش بر روی کاندیداتوری محسن هاشمی رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران و محمدجواد ظریف خبر داد. البته نمازی این را هم گفته است که در صورت ابراز تمایل اسحاق جهانگیری برای نامزدی در انتخابات1400، جوانب مختلف این مسئله در حزب مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مضاف بر این شنیده های حاکی از این است که حزب اتحاد ملت نیز گزینه های مورد حمایت خود برای انتخابات1400 را نهایی کرده و اسامی مصطفی تاجزاده، اسحاق جهانگیری، محمدجواد ظریف، محمد صدر و شهیندخت ملاوردی را به عنوان گزینه های اجماعی حزب به نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان معرفی کرده و چهره هایی چون مسعود پزشکیان و محمدرضا عارف جایگاهی در میان گزینه های اجماعی اتحاد ملت ندارند.

 احتمال اجماع نهایی حزب اتحاد ملت بر روی مصطفی تاجزاده و شهیندخت ملاوردی از دیگر چهره های نامبرده بیشتر است.

 بر اساس مکانیسم 4 مرحله نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان ، مقرر شده است که هر یک از 31 حزب عضو این نهاد، نهایتا تا پایان امروز اسامی نامزدهای مورد حمایت خود را به دبیرخانه جبهه اصلاحات ایران ارائه کنند تا در جلسه فردای این جبهه، از میان کاندیدایی که نامشان به دبیرخانه ارسال شده،‌ افرادی که از سوی حداقل 10 نفر از اعضای جبهه اصلاحات پیشنهاد شدند، مورد رای گیری قرار گیرند و کسانی که حائز یک سوم ‌‌آرا باشند در جلسات بعدی مجمع ملی جبهه اصلاحات که در فاصله روزهای دوشنبه 13 اردیبهشت تا 18 اردیبهشت برگزار می‌شود مورد بررسی و گزینش قرار گیرند.

به گفته آذر منصوری سخنگوی جبهه اصلاحات ایران قرار است کاندیداهای نهایی اصلاح طلبان پس از برگزاری انتخابات درون جبهه ای مشخص و در تاریخ 20 اردیبهشت اعلام شود. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

منبع:تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟