هاشمی: فضای انتخابات 1400 بسیار سرد است/ اصلاح طلبان نامزد اثرگذار ندارند

محسن هاشمی گفت: فضای انتخابات 1400 به گونه ای سرد است که همه گروه هایی که می خواهند فعالیت داشته باشند، حالت انفعال به خود گرفته اند.

به گزارش رکنا، رئیس شورای شهر تهران در مراسم رونمایی از جدیدترین کتاب آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت الله هاشمی ابعاد مختلفی را از خود به جای گذاشته اند و آثاری زیادی را از ایشان می بینیم.

وی در واکنش به انتشار فایل صوتی ظریف گفت: وضعیت فعلی و اتفاقاتی که اخیرا افتاد و موضوع ظریف و سردار سلیمانی ‌و بحث میدان و دیپلماسی، هر دو بزرگوار برای ما عزیز هستند هر دو را باید تکریم کنیم. جای آیت الله هاشمی خالی است، چرا که ایشان در زمان جنگ برای امام به عنوان فرمانده و مثل یک مشاور عمل می کردند می بینیم که ظریف و سردار سلیمانی هم به همین شکل بودند.

هاشمی درباره فضای انتخابات 1400 اظهار کرد: فضای انتخابات به گونه ای سرد است که همه گروه هایی که می خواهند فعالیت داشته باشند حالت انفعال به خود گرفته اند. اگر به حضور رسمی و عدم رسمی اصلاح طلبان فکر کنیم می بینیم نسبت به معرفی یک کاندیدا که بتواند به صورت قاطع، برای مردم اثرگذاری داشته باشد به آن نقطه هنوز نرسیده اند.

گفتنی است؛ محسن هاشمی رفسنجانی از جمله مهمترین نامزدهای احتمالی جریان اصلاحات برای انتخابات محسوب می شود. همچنین 10 عضو از 12 عضو کنونی شورای شهر تهران که برای دور بعدی هم نامزد شده بودند، در این دوره رد صلاحیت شده اند؛ البته رئیس کنونی شورای شهر تهران برای نامزدی در انتخابات شوراها نام نویسی نکرده و همین مساله احتمال نامزدی او در انتخابات ریاست جمهوری را تقویت کرده است. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید

آیا این خبر مفید بود؟