۹۸ هزار داوطلب انتخابات شوراهای روستا نام‌نویسی کردند

به گزارش رکنا،به نقل از: پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید اسماعیل موسوی گفت: تا پایان روز پنجم ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا، ثبت نام ۹۷ هزار و ۹۸۰ نفر قطعی شده است، که از این تعداد۹۱ هزار و ۵۶۰ نفر مرد و ۶۴۲۰ نفر زن هستند.

به گفته وی،بر این اساس ۹۳ درصد ثبت نام کنندگان انتخابات شوراهای اسلامی روستا تا پایان روز پنجم، مرد و ۷ درصد زن هستند. همچنین ۹ درصد ثبت نام کنندگان انتخابات شوراهای اسلامی روستا دارای سابقه ایثارگری و ۲۷ درصد سابقه عضویت در شوراها را دارند.

مدیرکل انتخابات وزارت کشور بیشترین گروه سنی ثبت‌نام کنندگان تا پایان روز پنجم را مربوط به گروه سنی ۳۶ تا ۴۵ سال عنوان و خاطرنشان کرد: ۱۳ درصد افرادی که تا ساعت ۱۸ پنجمین روز از مهلت قانونی، ثبت نام کردند، از روش‌های الکترونیک شامل استفاده از تلفن همراه (۵ درصد) و رایانه شخصی (۸ درصد) و از طریق دفاتر پیشخوان (۱۸ درصد) و مابقی با مراجعه به بخشداری‌ها (۶۹ درصد) برای ثبت نام استفاده کردند.

براساس این گزارش، مهلت ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستا، فردا ۲۲ فروردین ماه، به پایان می‌رسد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟