دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت‌ها ندارد + فیلم
حجم ویدیو: 12.34M | مدت زمان ویدیو: 00:01:56

علی ربیعی با تاکید بر این که دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت‌ها مخصوصا کالا‌های اساسی ندارد، گفت: در مورد روغن و مرغ دچار اختلال توزیع بودیم. تصمیم ما بر این است که تولید افزایش یابد و در صورت نیاز واردات هم خواهیم داشت و برنامه متعادل کردن بازار اجرا خواهد شد.

به گزارش رکنا، سخنگوی دولت در اولین نشست خبری خود در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: در جهان پرآشوب امروزی مقاومت یک جامعه با امید به آینده روشن تجربه‌ای است که این سال‌ها بیش از سال‌های دیگر ما ایرانیان با آن روبه‌رو بوده‌ایم و با امید خداوند از آن عبور خواهیم کرد.

وی افزود: ۱۲ فروردین نماد رفراندوم محور بودن نظام جمهوری اسلامی است. آنچه در ۱۲ فروردین ۱۳۵۷ مشاهده کردیم، حضور یک بار برای همیشه نیست، بلکه آن رفراندوم در اشکال مختلف در عرصه‌های تعیین سرنوشت تکرار می‌شود.

ربیعی همچنین در بخشی از صحبت‌های خود به توافق اخیر میان ایران و چین اشاره کرد و ادامه داد: توافق با چین چیزی بیش از گزارش‌برگ منتشرشده وزارت خارجه نیست و هیچ سرفصلی فراتر از آنچه که در این گزارش به آن اشاره شده است، وجود ندارد.

وی در ادامه تصریح کرد: دولت به کسانی که دغدغه استقلال کشور دارند، احترام می گذارد و معتقد است هیچ سند ملی نباید از انظار عمومی مخفی نگه داشته شود.

سخنگوی دولت با تاکید بر این که تعلل در رفع تحریم‌ها بخت احیای برجام را کاهش می‌دهد، عنوان کرد: دولت آمریکا هیچ راه منطقی جز بازگشت به برجام و رفع کامل تحریم‌ها ولو بعد از پایان کار دولت دوازدهم ندارد. ناقضان برجام بدانند هر روز تعلل بیشتر در لغو تحریم‌ها علیه ایران چشم انداز روابط با ایران را دورتر می‌کند.

ربیعی تاکید کرد: ما مصمم هستیم که اجازه ندهیم تحریم‌های غیرقانونی آمریکا اخلالی در مسیر توسعه و همکاری سازنده با جامعه بین‌المللی ایجاد کند، اما در عین حال تلاش دولت برای رفع تحریم‌ها تا آخرین روز کاری دولت متوقف نخواهد شد. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟