کاروان نظامیان آمریکا به عراق حمله کردند+عکس و فیلم
حجم ویدیو: 0.96M | مدت زمان ویدیو: 00:00:10

به گزارش رکنا، هنوز ائتلاف آمریکا به این حمله ادعایی واکنشی نشان نداده است. برخی کاربران عراقی تصاویر آتش‌ گرفتن خودروها را منتشر کرده‌اند.

منبعی امنیتی به رادیو صوت عراق در مورد این حادثه گفت که گروهی مسلح اقدام به آتش زدن سه عدد یدک‌کش ارتش آمریکا را که با خود خودرو و تجهیزات نظامی حمل می‌کردند، کرده‌اند.

به گفته این منبع، تیم اطفای حریق وزارت دفاع عراق در حال خاموش کردن آتش سوزی است.

همزمان با انتشار این خبر، از دیوانیه خبر می‌رسد که بالگردهای آمریک ا به پرواز درآمده و در حال انتقال مصدومان به بیمارستان‌های استان دیوانیه عراق هستند.

برخی منابع می‌گویند کاروان نظامی آمریکا از سمت بصره به دیوانیه حرکت کرده و قصد داشت تجهیزات و خودروهای نظامی را به پایگاه‌های نظامیان آمریکایی منتقل کند. مقصد این کاروان نظامی مشخص نیست.

شبکه المیادین لبنان به نقل از منابع عراقی گزارش داد که این حمله بین منطقه السماوه و الدیوانیه صورت گرفته است.

کانال تلگرامی «صابرین‌نیوز» به نقل از منبعی ویژه گزارش داد که گروهی موسوم به «سرایا ثورات العشرین» مسئولیت این حمله را برعهده گرفته و گفته است که حمله به وسیله کار گذاشتن بمب در مسیر حرکت کاروان نظامیان آمریکایی صورت گرفته است.

این کانال همچنین فیلم‌های آتش گرفتن کاروان را منتشر کرد و نوشت که گروه مذکور قبل از انجام عملیات، عراقی‌ها را از این ماجرا آگاه کرده‌اند و کسی از عراقی‌ها در این حمله آسیبی ندیده است.

خبرنگار المیادین نیز گزارش داد که افراد مسلح، تریلی‌ها و یدک‌کش‌ها را مجبور به توقف کرده و راننده‌های عراقی را قبل از آنکه خودروهای آمریکا را آتش بزنند، از محل دور کرده‌اند.

به گفته خبرنگار المیادین در عراق، هواپیماهای نظامی که احتمال می‌رود آمریکایی باشند، بر فراز منطقه مذکور به پرواز درآمده‌اند.

به گزارش صابرین نیوز، تیم اطفای حریق وزارت دفاع عراق بعد از آنکه حاضر نشده است آتش را خاموش کند، چهارمین خودروی نیز آتش گرفته است.

طبق این گزارش، انفجارهای صورت گرفته در محل حادثه بله دلیل منفجر شدن مهمات و تسلیحاتی بوده است که کاروان نظامی آمریکا با خود حمل می‌کرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟