برجام قابل مذاکره نیست!

برجام اما به نظر می رسد که دیگر قابل مذاکره نیست. این جمله را چند روز پیش از زبان رئیس جمهور و حالا از زبان جواد ظریف، می شنویم.

به گزارش رکنا، وزیر امورخارجه ایران در پاسخ به ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر مذاکرات مجدد در مورد توافق هسته ای در پیام توییتری نوشت: برجام قابل مذاکره مجدد نیست.
محمد جواد ظریف دقایقی پیش در پیام توییتری نوشت: توافق هسته‌ای برجام قابل مذاکره نیست.
ظریف در پاسخ به ادعای وندی شرمن گزینه دولت بایدن برای تصدی سمت قائم مقام وزارت خارجه آمریکا مبنی بر اینکه شرایط منطقه در سال ۲۰۲۱ تغییر کرده و باید با در نظر گرفتن شرایط جدید مذاکرات با ایران در مورد توافق هسته ای صورت بگیرد نوشت: اگر سال ۲۰۲۱ مانند سال ۲۰۱۵ (سالی که توافق هسته ای به امضاء رسید) نیست، پس شرایط کنونی نیز مانند سال ۱۹۴۵ (تصویب حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل) نیست.
ظریف در ادامه با توجه به تغییر شرایط در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۱۹۴۵ نوشت: بنابراین بیایید منشور سازمان ملل را تغییر دهیم و حق وتو که اغلب مورد سوء استفاده ایالات متحده قرار گرفته است را حذف کنیم.
وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد: بیایید رفتارهای نمایشی را که هر دو از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۲ انجام دادیم اما فایده ای نداشت متوقف کنیم و به اجرای توافق هسته‌ای برجام که هر دو ما آن را امضاء کردیم بپردازیم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید

آیا این خبر مفید بود؟