واعظی: مصوبه مجلس از فردا اجرا می‌شود

به گزارش رکنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری، بهره‌برداری از ۶ طرح فناورانه و زیرساختی بانک عامل حوزه صنعت و معدن با حضور محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و در راستای تلاش برای تحقق شعار تدبیر و امید برای جهش تولید به طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

واعظی در این مراسم مرکز عملیات امنیت فضای مجازی بانک صنعت و معدن را افتتاح و با توضیحات کارشناسان این مرکز از جزئیات فعالیت‌ها و توانمندی‌های آن مطلع شد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در ادامه و از طریق ویدئوکنفرانس دستور افتتاح دو ساختمان سرپرستی شعب بانک صنعت و معدن در استان‌های خراسان جنوبی و کرمان و نیز اسکله اختصاصی شرکت بازرگانی و خدمات بندری استان بوشهر را صادر کرد.

این طرح‌ها با اعتباری بالغ بر ۱۰۶ میلیارد تومان اجرا و به بهره‌برداری رسیده‌اند.

محمود واعظی در حاشیه مراسم افتتاح سه طرح بانک صنعت و معدن به خبرنگاران گفت: ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرده است که در جمهوری اسلامی، دولت و مسوولان یک نظر واحد دارند و آن اینکه قانون باید اجرا شود.

وی اضافه کرد: بهانه‌ای را برای طرف‌های مقابل برجام نگذاشتیم که از ایران بخواهند قانون را اجرا نکند و فردا (پنج اسفند) قانون شکل اجرایی به خود می گیرد، زیرا برمبنای دموکراسی این موضوع روشن می‌سازد که وقتی مجلس، قانون را تصویب می‌کند،‌آن قانون باید اجرا شود.

واعظی تصریح کرد: برپایه ارتباطی که در گذشته و قبل از برجام و پذیرش داوطلبانه پروتکل الحاقی در ارتباط با پادمان و آژانس بین المللی انرژی اتمی ایران داشت و به عنوان عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری‌هایی برای نظارت به عمل آورد که اعلام شد به آنها پایبند هستیم، زیرا فعالیت‌های هسته‌ای ما صلح‌آمیز است و موضع رسمی کشور است که به هیچ وجه به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم و نظارت‌هایی که در چارچوب پادمان باشد می‌پذیریم.

رییس دفتر رییس جمهوری خاطرنشان ساخت: سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران با مذاکرات بسیار موفقی همراه بود و با توافقی که انجام شد به فرمولی رسیدیم که هم قانون مجلس شورای اسلامی محترم شمرده شود و اجرا، از طرف دیگر نظارت‌های آژانس نه بر اساس پروتکل الحاقی بلکه بر اساس پادمان و روابط ایران و آژانس برقرار باشد.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: کل تحریم‌های که در ارتباط با برجام بوده و ۱۶۰۰ تحریمی که ترامپ در چهار سال اعمال کرده باید برداشته شود و از سوی دیگر وزیر خارجه آمریکا هم روز شنبه تصریح کرده است که فشارهای حداکثری شکست خورده و نباید با ایران با زبان تحریم صحبت شود و این موضوع کارایی ندارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟