ترامپ 3 هزار و 537 دروغ گفته است / واشنگتن پست اعلام کرد

به گزارش رکنا،ساعتی بعد از آغاز به کار «جو بایدن » به عنوان رئیس جمهور آمریکا و پایان حضور دونالد ترامپ در این منصب، روزنامه واشنگتن پست آماری درباره تعداد دروغ های رئیس جمهور سابق این کشور ارائه داد.
طبق گزارش روزنامه واشنگتن پست، دونالد ترامپ در دوره چهار ساله ریاست جمهوری خود در آمریکا ۳۰۵۷۳ دروغ یا ادعای گمراه کننده مطرح کرد.
این روزنامه آمریکایی تعداد دروغ ها و ادعاهای غلط ترامپ را اینطور شمارش کرده که اگر در یک مصاحبه یا توییت درباره یک موضوع خاص چند بار دروغ یا ادعای غلط گفته باشد، فقط یک بار آن را محاسبه کرده است.
طبق گزارش واشنگتن پست، بیشترین ادعای غلط و دروغی که ترامپ در دوره ریاست جمهوری گفت، ادعاهای مکررش درباره این بوده که او بزرگ ترین اقتصاد تاریخ آمریکا را ساخت.
به نوشته این رسانه، اگر از مولفه های مدرن در سنجش اقتصاد استفاده کنیم، اقتصادهایی که در دوره دوایت آیزنهاور، لیندون جانسون و بیل کلینتون روسای جمهوری اسبق آمریکا ایجاد شد، از اقتصاد دوره ترامپ بزرگتر بوده است.
طبق این گزارش، آخرین ادعای گمراه کننده و غلط ترامپ در سخنرانی خداحافظی او از مقام ریاست جمهوری آمریکا در پایگاه شکاری «اندروز» ساعتی قبل از مراسم تحلیف جو بایدن مطرح شد.
ترامپ در این سخنرانی خطاب به حامیان خود و مردم آمریکا گفته بود: «ما (دولت ترامپ) با فاصله زیاد (در قیاس با دیگر دولت های آمریکایی) بالا ترین میزان کاهش مالیات را در تاریخ کشورمان داشتیم».
واشنگتن پست این ادعای ترامپ را رد کرد و با بررسی میزان تولید ناخالص داخلی آمریکا در دوره کنونی و دوره رونالد ریگان رئیس جمهور پیشین اعلام کرد، بیشترین میزان کاهش مالیات در دوره ریگان انجام شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟