ابلاغ استیضاح ترامپ در مجلس سنا / دستور جو بایدن برای توزیع واکسن کرونا

استیضاح ترامپ هنوز از تب و تاب نیفتاده و نمایندگان مجلس سنا از استیضاح رئیس جمهور سابق آمریکا منصرف نشده اند و به زودی زمان این استیضاح ابلاغ خواهد شد.

به گزارش رکنا، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد زمان آغاز استیضاح ترامپ رئیس‌جمهور پیشین را به مجلس سنا اعلام خواهد کرد.

او در سخنرانیخود گفت: «مراسم تحلیف به صورت کامل انجام شد و ما شاهد انتقال آرام قدرت بودیم.»

او سپس افزود: «نسبت به آینده خوش‌بین هستیم و این پیام مراسم تحلیف بود. ما می‌دانیم که دولت ترامپ برای توزیع واکسن کرونا هیچ برنامه‌ای نداشت، اما جو بایدن دستوری اجرایی در رابطه با کرونا امضا خواهد کرد.»

نانسی پلوسی و دموکرات‌های مجلس سنا آمریکا از تصمیم خود برای برگزاری استیضاح ترامپ عقب نکشیدند و رئیس مجلس نمایندگان آمریکا برای تاکید این مسئله گفت: «ترامپ حملات اخیر به کنگره آمریکا را تحریک کرده و این قابل چشم‌پوشی نیست.»

او در ادامه تاکید داشت: «به نظرم این خیلی با معنای اتحاد همسان نیست که بگوییم این مسئله را فراموش می‌کنیم و به کار معمول خود ادامه می‌هیم. این راه وحدت نیست.»

پلوسی سپس به سخنرانی «جو بایدن» رئیس جمهور کنونی آمریکا، در مراسم تحلیف اشاره کرده و گفت: «بایدن به نکته ظریفی اشاره کرده که اگر ما اتحاد را برقرار کنیم تا همیشه در خاطر همگان خواهد ماند و ما باید در خاطرمان بماند.»

«جنیفر ساکی» سخنگوی جدید کاخ سفید در دولت بایدن، نیز امروز اعلام کرد مجلس سنای آمریکا به روند عادی استیضاح ترامپ ادامه خواهد داد و گفت: «برای بایدن متحد کردن مردم از راهِ حل مشکلاتی که در حال حاضر با آن مواجه هستند، اولویت است.»

حزب جمهوری‌خواه آمریکا پیش از این گفته بود: «استیضاح رئیس‌جمهوری که کاخ سفید را ترک کرده، قانون اساسی را زیر سوال برده و در کشور شکاف و دو دستگی را بیشتر خواهد کرد.»آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟