درخواست پارلمان عراق از نخست‌وزیر در مورد ترور سردار سلیمانی

به گزارش رکنا ، المکصوصی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» گفت: «طبق آیین‌نامه پارلمان، همه وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی موظف هستند نتایج تحقیقات را بدون نیاز به نامه‌نگاری‌های رسمی، به مجلس ارسال کنند. »

وی افزود: «دولت الکاظمی علی‌رغم وعده‌های مستمر خود مبنی بر اعلام نتایج جنایت در فرودگاه بغداد و کشف تحقیقات درباره قاتلان تظاهرات‌کنندگان و همچنین مسئله، اخراج نیروهای آمریکایی و سایر تحقیقات، این کار را انجام نداده است،خصوصاً که این پرونده یکی از مهم‌‌ترین پرونده‌هایی است که دولت الکاظمی بر اساس آن تشکیل شده است. »

عضو پارلمان عراق از دولت الکاظمی خواست نتایج تحقیق درباره جنایت فرودگاه بغداد را فورا اعلام کند و در این زمینه تاخیر نداشته است.

«جابر الفتلاوی» عضو فراکسیون پارلمانی الصادقون نیز از دولت الکاظمی خواسته است نتایج تحقیق ویژه حمله به مقرهای الحشد الشعبی را بدون هیچ گونه تعلل یا تعویق به پارلمان ارسال کند.

نقض قانون اساسی نقض حاکمیت است

در همین خصوص «طارق حرب» کارشناس قانون عراق هم به المعلومه گفت: قانون اساسی در هر کشوری، عالی‌ترین مرجع برای حاکمیت ملی است و هر گونه نقض آن نقض حاکمیت است و منشور سازمان ملل، یک قانون برای همه جهان است که نقض آن جایز نیست . »

وی افزود: یک قانون اساسی وجود دارد که متعلق به همه دنیاست و آن هم منشور ملل متحد است و نقض آن نشان دهنده نقض جهان و کشورهایی است که مورد حمله قرار گرفتند. از جمله این موارد، حادثه حمله به فرودگاه بغداد است که به شهادت ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس و همراهان آنها منجر شد . »برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟