تحلیل کوتاه بر یادداشت جو بایدن در CNN

به گزارش رکنا ، این یادداشت به وضوح نشان می‌دهد که اختلاف بایدن و ترامپ و به طور کلی دموکراتها و جمهوری‌خواهان در آمریکا راجع به ایران نه بر سر اصل فشار و اقدام علیه ایران، بلکه بر سر تاکتیک‌های آن است.

بر همین مبناست که بایدن تأکید می‌کند نه تنها دموکراتها به فکر کاهش فشار به ایران نیستند، بلکه آنها هم همچون جمهوری‌خواهان به دنبال شدیدترین فشارها علیه مردم ایران هستند و در این مسیر صرفاً به راهکارهای هوشمندانه‌تر می‌اندیشیند! نکته‌ای که می‌تواند برای ستادهای انتخاباتی دموکراتها در ایران و غربگرایان محل تأمل باشد!

بایدن در شرح راهکارهای خود درباره ایران می‌گوید که به برجام روی کاغذ بازخواهد گشت اما با توضیحاتش تأکید می‌کند که این فقط یک اقدام صوری است تا مسیر برای فشار بیشتر به ایران باز شود. بایدن می‌گوید تازه از اینجا مذاکره برای تغییر در برجام و افزودن موضوعات دیگر به مذاکره مثل مسائل حقوق بشری و موشک و منطقه را در دستور کار قرار خواهد داد.

مواردی که بایدن می‌گوید همان آرزوهای ترامپ است. و درواقع این کاندیدای دموکرات تأکید کرده است که آرزوهای ترامپ را هوشمندانه‌تر دنبال خواهد کرد نه در اینکه در تمناهای ترامپ تغییری بدهد!

بایدن تاکید می‌کند که او نیز همانند همه نامزدهای ریاست‌جمهوری در آمریکا به امنیت رژیم صهیونیستی به عنوان یک نکته بسیار کلیدی برای هیئت حاکمه آمریکا پایبند است. و در این زمینه نیز اقداماتی راجع به ایران انجام خواهد داد!برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟