حجم ویدیو: 3.71M | مدت زمان ویدیو: 00:00:30

ظریف قرار است با فؤاد حسین همتای عراقی و دیگر مقامات این کشور از جمله مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر و برهم صالح رئیس جمهور دیدار کند.

به گزارش رکنا ، وزیر امورخارجه کشورمان اظهار کرد : در جریان سفر به عراق در مورد مسائل دوجانبه ، منطقه ای از جمله جنایت های آمریکا در منطقه با مقامات این کشور رایزنی و گفت‌وگو می‌کنم.

محمد جواد ظریف بعد از ورود به بغداد ، در جمع خبرنگاران به تشریح اهداف سفر یک روزه خود به این کشور همسایه پرداخت.

ادای احترام و قرائت فاتحه توسط  ظریف وزیر امور خارجه و هیات همراه در محل شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و یاران شان در نزدیکی فرودگاه بغداد

ادای احترام ظریف به سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس

ظریف وزیر امور خارجه و هیات همراه در محل شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و یاران شان در نزدیکی فرودگاه بغداد به ادای احترام و قرائت فاتحه پرداختند.

وی با بیان این که بسیار خوشحال هستم که بعد از تشکیل دولت عراق و پیش از سفر آقای نخست وزیر«الکاظمی » به دعوت آقای روحانی به تهران، سفری به بغداد داشتهام، افزود: البته سفر من به عراق از قبل هماهنگ شده بود و این سفر فرصت خوبی را فراهم می‌کند که با توجه به سفر نخست وزیر عراق به تهران در روز سه شنبه ، هماهنگی‌های لازم برای این سفر انجام دهیم.

رایزنی ظریف با مقامات عالیرتبه عراقی

وی با بیان اینکه در جریان سفر به این کشور همسایه با تعدادی از مقامات عالیرتبه عراقی ، مسئولان سیاسی این کشور و همچنین رئیس الحشد الشعبی رایزنی و گفت‌وگو می‌کنم، گفت : در جریان این سفر در مورد همکاری‌های دو کشور که در سفر آقای روحانی به عراق در مورد آن تصمیم گیری شده بود و همچنین پیرامون مسائل منطقه و جنایت‌های آمریکا از جمله به شهادت رساندن شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و سایر همراهان شان و همچنین دیگر مسائل منطقه گفت‌وگو خواهیم کرد.

وی افزود : بعد از ظهر امروز- یکشنبه - به دعوت آقای نیچروان بارزانی به اربیل سفر می‌کنم تا با ایشان و تعدادی دیگر از مقامات اقلیم نیز رایزنی و گفت‌وگو کنم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟