حجم ویدیو: 8.68M | مدت زمان ویدیو: 00:01:20

به گزارش گروه سیاسی رکنا ، سناتور برنی ساندرز نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در اظهاراتی هشدار گونه گفت: من معتقدم که جنگ با ایران فاجعه مطلق است و به مراتب بدتر از جنگ با عراق خواهد بود.
اجازه دهید من خیلی کوتاه بگویم که من فکر می‌کنم بسیاری از آمریکایی‌ها می‌دانند، وقتی برگشتیم در مورد وضعیت ویتنام دروغ گفتیم و ما به جنگی رفتیم که بر اساس یک دروغ [به قیمت] زندگی ۵۹۰۰۰ نفر برای ما هزینه داشت.
سال ۲۰۰۳ ما دروغ گفتیم در مورد عراق که ظاهرا سلاح‌های کشتار جمعی دارد. ما بیش از ۴ هزار آمریکایی شجاع را از دست دادیم و صد‌ها و هزاران مردم در منطقه کشته شدند و خانه هایشان را ترک کردند.
من معتقدم که جنگ با ایران فاجعه مطلق است، به مراتب بدتر از جنگ با عراق و من امیدوارم مردم آمریکا این را به دولت بگویند که ما نمی‌خواهیم وارد جنگ با ایران شویم. عمدا یا غیر عمد ما می‌توانیم وضعیتی ایجاد کنیم که در آن جنگ اتفاق بیافتد و بگذارید به شما بگویم من فکر میکنم زمانی که شما در مورد جنگ صحبت می‌کنید این ادامه دار خواهد بود و ادامه خواهد داشت و من امیدوارم که کنگره بتواند قانون اساسی آمریکا را به رئیس جمهور یادآوری کند.
بعضی وقت‌ها ما فراموش می‌کنیم این را! اما برخی از ما در مدرسه یاد گرفته ایم که کنگره تعیین می‌کند که کشور به سمت جنگ برود نه رییس جمهور آمریکا و باید این مساله جدی گرفته شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟