به گزارش رکنا، آزادی این زن پس از آن ممکن شد که محمد اسکندر احمد، دادستان پرونده از اتهام قتلی که علیه سیتی آسیه، شهروند ۲۶ سالۀ اندونزی مطرح بود، صرف‌نظر کرد. در درخواست دادستان برای لغو این اتهام، دلیل اتخاذ این تصمیم اعلام نشده است.

سیتی آسیه به همراه یک شهروند ویتنامی به نام دوان تی‌هونگ متهم بودند که برادر رهبر کرۀ شمالی را که از منتقدان حکومت او محسوب می‌شد، فوریه سال ۲۰۱۷ میلادی در فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور با مادۀ شیمایی «وی ایکس» کشته‌اند.

این دو متهم هستند که پارچه‌ای آلوده به این ماده را به چهره کیم که رهسپار ماکائو بود، مالیده‌اند. آنها در جریان تحقیقات پلیس اعلام کردند که کیم را نمی‌شناختند و فکر می کردند در حال بازی در یک برنامۀ تلویزیونیِ دوربین مخفی هستند.

155229109814332200

قاضی دادگاه شهر شاه‌عالم در مالزی پس از تایید درخواست دادستان مبنی بر لغو اتهام قتل اعلام کرد: «سیتی آسیه آزاد است. او می‌تواند کشور را ترک کند.»

در واکنش به این خبر روسدی کیرانا، سفیر اندونزی در مالزی گفت: «از حکم دادگاه خشنودیم. تلاش خواهیم کرد که امکان بازگشت سیتی آسیه به اندونزی را همین امروز یا در اولین فرصت ممکن فراهم کنیم.»

آزادی این شهرونده اندونزیایی در حالی صورت گرفت که قرار است دادگاه روز دوشنبه شهادت خانم دوان تی‌هونگ را نیز بشنود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟