عبدالفتاح سلطانی آزاد شد+ عکس

سعید دهقان، وکیل مدافع عبدالفتاح سلطانی با اعلام این خبر گفت: مرجع ذی صلاح روز گذشته با آزادی Freedom مشروط موکلم موافقت کردند.

به گفته دهقان، پیرو موافقت صورت گرفته با آزادی مشروط موکلش، سلطانی دقایقی پیش از زندان Prison اوین آزاد شد.

او پیشتر گفته بود که مقامات و مسئولان عالی قضایی و امنیتی برای موافقت با آزادی مشروط سلطانی قول مساعد داده اند.

دهقانی گفت: پرونده از سه شنبه هفته پیش به شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر مستقر در دادگاه انقلاب رفته بود و چون دادستان با آزادی مشروط موافقت کرده بود، نهایتاً رسیدگی و دستور آزادی سلطانی با آزادی مشروط داده شد.

عبدالفتاح سلطانی وکیل دادگستری، عضو سابق هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری از شهریور سال ۹۰ به اتهام تبلیغ علیه نظام و مشارکت در تأسیس کانون مدافعان حقوق بشر در زندان است.

این وکیل دادگستری از پیگیری ها و حمایت های علیرضا آوایی، وزیر دادگستری قدردانی کرد و گفت: وزیر دادگستری در کسانی بود که به این پرونده اشراف کامل داشت در زمان مسئولیتش در دادگستری استان تهران نیز معتقد بود، حکم این پرونده خلاف بیّن شرع است و در جلب نظر مسئولان مربوطه برای آزادی مشروط سلطانی، بیشترین همکاری را داشت.

وی به ۱۳ سال حبس تعزیری و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شد که با اعمال ماده ۱۳۴، این محکومیت به ۱۰سال زندان و دو سال محرومیت از وکالت کاهش یافت.

۱۷ تیر امسال سعید دهقان، وکیل مدافع او در گفت‌وگو با ایرنا از مخالفت دادستانی تهران با درخواست آزادی مشروط موکلش خبر داد.

به گفته او، «با توجه به اینکه عبدالفتاح سلطانی، هفت سال از ۱۰ سال محکومیت حبس خود را سپری کرده است مشمول ماده ۵۸ قانون Law مجازات اسلامی است و می‌تواند از آزادی مشروط برخوردار شود».

۱۳مرداد امسال عبدالفتاح سلطانی، پس از مرگ ناهنگام دخترش، (هما سلطانی) به مرخصی آمد و پس از ۴۰ روز دوباره به زندان بازگشت.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟