سیاسی کدخبر: 257968 ارسال پرینت 793

رکنا: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی امروز(دوشنبه) در پیامی به بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، حمله موشکی آمریکا به این کشور را محکوم کرد.

خبرگزاری یونهاب کره جنوبی به نقل از رسانه‌های کره شمالی گزارش داد: رهبر کره شمالی در این پیام که به وسیله خبرگزاری مرکزی دولتی این کشور مخابره شد، ضمن تبریک هفتاد و یکمین سالگرد استقلال Esteghlal سوریه از فرانسه، فرصت را مغتنم شمرد تا آمریکا را به علت تهاجم گستاخانه به سوریه مورد انتقاد قرار دهد.
کیم در این پیام حمایت قاطع خود را از اجرای عدالت توسط مردم و حکومت سوریه اعلام کرد.
آمریکا 7 آوریل در واکنش به ادعای استفاده دولت اسد از سلاح شیمیایی در خان شیخون، پایگاه هوایی الشعیرات سوریه را هدف حمله موشکی قرارداد. این اقدام آمریکا انتقاد دولت کره شمالی را در پی داشت حال آنکه این اولین باری بود که کیم جونگ اون با ارسال پیامی شخصاً از آمریکا انتقاد کرد.
اسد طی هفته گذشته به مناسبت صد و پنجمین سالروز تولد کیم ایل سونگ، بیانگذار کره شمالی و پنجمین سالگرد انتخاب کیم جونگ اون، رهبر کنونی کره شمالی به بالاترین مقام، دو پیام تبریک برای کیم جونگ اون فرستاد. محتوای پیام رییس جمهور سوریه شبیه پیامی بود که جیم کونگ اون پنجشنبه گذشته به مناسبت هفتادمین سالگرد بنیان حزب بعث در سوریه فرستاده بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر