رکنا: قورباغه چشم سیاه در معرض خطر انقراض بود که دوباره به حیات بازگشت.

قورباغه‌ چشم‌سیاهِ درختی از لبه‌ پرتگاه انقراض جست زد. حالا دیگر آن را جزء گونه‌های «با کمترین نگرانی» قرار می‌دهند، در حالی که قبلاً در رده‌ «به‌شدت در خطر» که مرحله‌ پیش از انقراض بود قرار داشت.

جنیفر لوتک، متخصص دوزیستان در مؤسسه حفظ حیات‌وحش جهانی‌ست. او در بیانیه‌ای می‌گوید: «این قورباغۀ دوست‌داشتنی برای ما امید در بسته‌بندی کوچک و سبز و سیاه است.»

محققان گزارش داده‌اند که امسال چند گونه‌ دیگر از قورباغه‌های استوایی، مثل قورباغه‌ چندرنگ بعد از اینکه بر اثر قارچ اپیدمیکی تعدادشان به‌شدت کاهش یافت، دوباره به طبیعت برگشته‌اند. جمعیت ماهی خاردار راه‌راه در خور‌چزاپیک هم به حد مناسبی رسیده است.

محققان چند گونه‌ جدید را نیز برای اولین بار معرفی کردند. آکادمی علوم کالیفرنیا ۸۵ گونه‌ جدید از گیاهان و جانوران را به این فهرست افزود که شامل شانزده گیاه گل‌دار، یک موش خرطوم‌دار، ده کوسه، بیست‌ودو ماهی، سه هشت‌پا، هفت مورچه، سیزده نودی‌برانچ، هفت عنکبوت، سه زنبور، یک خارپشت شن‌زی، یک مرجان آب‌های عمیق و یک مارمولک می‌شد. محققان کِرم کشتی گوگردخواری را هم کشف کردند که کف تالاب‌های گل‌آلود زندگی می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها