هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال؛

ورزشی رک اسپورت کدخبر: 250633 ارسال پرینت 237

رکنا: تیم فوتبال سایپا در چارچوب هفته بیست و چهارم لیگ برتر امروز(چهارشنبه) از ساعت 17:30 میزبان شاگردان منصوریان است.

در آغاز هفته بیست و چهارم لیگ برتر امروز(چهارشنبه)سایپا و استقلال از ساعت 17:30 در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روند.

چهارشنبه 18 اسفند 95
سایپا تهران- استقلال تهران ساعت 17:30 
ورزشگاه آزادی تهران
 
استقلال تهران
 
تیم فوتبال استقلال در حالی پا به این مسابقه می‌گذارد که هفته گذشته در یک دیدار خانگی نتوانست از پس حریف انتهای جدولی خود،سیاه جامگان بر بیاید و به راحتی 2 امتیاز را در آزادی از دست داد تا اختلاف این تیم با پرسپولیس به 12 امتیاز برسد و شانس نزدیک شدن به تراکتورسازی را از دست بدهد.
استقلالی ها در حال حاضر با کسب 41 امتیاز در رده سوم جدول رده بندی قرار دارند.شاگردان علیرضا منصوریان در صورت کسب پیروزی مقابل خودروسازان می توانند فاصله خود را با تراکتور دررده دوم کم کنند.
گفتنی است شکست یا تساوی آبی پوشان تغییری در جایگاه آنها به وجود نمی آورد و همچنان در رده سوم باقی می مانند.
از طرفی آبی‌پوشان پایتخت در آستانه دیدار مقابل سایپا ،روز یکشنبه به دلیل ادامه‌دار شدن مشکلات مالی تمرین این تیم را تحریم کردند و روز گذشته هم به دلایل فنی تمرین این تیم برگزار نشد تا شاید استقلالی ها از نظر بدنی در دیدار با سایپا دچار مشکل شوند.
تیم فوتبال استقلال در بازی امروز سیدمهدی رحمتی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارند. همچنین یعقوب کریمی دیگر محروم استقلال در این بازی است.
شاگردان منصوریان در صورت پیروزی در دیدار مقابل سایپا، 44 امتیازی می‌شود و به یک امتیازی تراکتورسازی در رده دوم جدول می‌رسد. 
استقلال در پنج دیدار گذشته خود در همه مسابقات به ترتیب تساوی، پیروزی، شکست، پیروزی، پیروزی را کسب کرده است.
آبی های پایتخت تا کنون 11 بار مقابل تیم های فرکی قرار گرفته اند که 9 پیروزی ،1 تساوی و 1 شکست را در کارنامه دارند.
 آخرین شکست استقلال در لیگ برتر به هفته هفدهم برمی گردد که آنها با نتیجه 2بریک در آزادی به استقلال خوزستان باختند.
هرایر مگویان به دلیل مصدومیت نمی تواند در این دیدار آبی ها را همراهی کند و این امکان وجود دارد منصوریان در دیدار مقابل سایپا نیز به پادوانی استراحت دهد.
 
کار نشود///استقلال تهران _سایپا
 
سایپا 
 
تیم فوتبال سایپا در حال  حاضر با 25 امتیاز در رده دوازدهم قرار دارد. شاگردان حسین فرکی در صورت شکست استقلال می توانند یک رده در جدول صعود داشته باشند اما شکست این تیم ممکن است آنها را به رده سیزدهم منتقل کند.
از طرفی سایپا در دیدار گذشته توانست یکی از تیم‌های مدعی لیگ برتر یعنی تراکتورسازی را در تبریز متوقف کند و با کسب یک امتیاز نسبتا خوب از کورس تیم‌های انتهای جدولی جا نماند.
سایپا در سه دیدار گذشته‌اش رنگ برد را ندیده و با یک باخت و دو مساوی همچنان در رده دوازدهم جدول است. رتبه‌ای که قطعا شایسته سایپا نیست.
 از سویی دیگر نارنجی‌پوشان در این مسابقه دو بازیکن کلیدی خود را ندارند . حامد لک و محمدرضا خلعتبری محرومان سایپا هستند و از طرفی احتمال دارد مهدی ترابی ملی‌پوش سایپا در این بازی از ابتدا در ترکیب سایپا به میدان برود.
 تیم سایپا در پنج دیدار گذشته خود به ترتیب تساوی، تساوی، شکست، پیروزی و پیروزی را تجربه کرده است.
سایپا با حامد لک در نیم فصل دوم در 8 بازی 6 کلین شیت کرد و فقط سه گل خورد. حالا در غیاب او حسین فرکی باید به مصاف استقلال برود.
 حسین فرکی در 11 تقابل اخیر مقابل استقلال به عنوان سرمربی فقط یک برد داشته است.
 سایپا در این فصل دو بار در ورزشگاه آزادی به میدان رفته که در هر دو بازی مقابل استقلال و پرسپولیس شکست خورده و گلی به ثمر نرسانده است.
 سایپا در سه هفته اخیر به هیچ بردی دست پیدا نکرده و آخرین پیروزی آنها به چهاردهم بهمن ماه برمی گردد.
 
کار نشود///استقلال تهران _سایپا
 
تقابل استقلال و سایپا
 
 این دو تیم در رقابت های لیگ برتر 27 بار به مصاف هم رفتند که حاصل آن 6 پیروزی برای سایپا ، 12 پیروزی برای استقلال و 9 تساوی بوده است.
 دیدار رفت این دو تیم در ورزشگاه آزادی برگزار شد که در پایان استقلال موفق شد با دو گل محسن کریمی و جابر انصاری به برتری برسد.
کاوه رضایی تنها بازیکن استقلال است که سابقه حضور در سایپا را در کارنامه خود دارد.
منصوریان و فرکی هر 2 به دنبال پیروزی در این دیدار هستند. سرمربی استقلالی ها برای رسیدن به رده دوم و فرکی برای فرار از منطقه سقوط.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر