3 سال گذشت / چرا علیرغم دستور وزیر راه به پدر آتنا اصلانی خانه ای واگذار نشد ؟ + سند

تیرماه سه سال قبل پس از قتل دختربچه 6 ساله آتنا اصلانی، رئیس‌جمهور به وزیر وقت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای رسیدگی به وضعیت اقتصادی خانواده این دختربچه دستور داد و مقرر شد یک واحد مسکونی به پدر اتنا واگذار شود.

در همان ایام ربیعی سخنگوی کنونی دولت گفته بود:‌ «پدر آتنا با دستور رئیس جمهور در یکی از مجتمع‌های کشت و صنعت مشغول به کار شد و قرار است خانواده وی به خانه‌ مناسبی منتقل شوند. خانه مناسبی برای زندگی خانواده آتنا در نظر گرفته شده که به زودی به این خانه منتقل می‌شوند.»

اما بیش از سه سال از وعده وزیر سابق کار می‌گذرد و هنوز خبری از خانه‌دار شدن پدر آتنا اصلانی نیست.

بهنام اصلانی پدر آتنا می‌گوید: قرار بود بر اساس دستور رئیس‌جمهور به من یک واحد مسکونی واگذار شود، اما ایست قلبی بی موقع برایم ایجاد مشکل کرده است.

وی در این‌باره توضیح داد: در روزی که قرار بود از بنده برای تحویل مسکن اثر انگشت بگیرند، متاسفانه دچار ایست قلبی شده و در بیمارستان بستری شدم. بعد از آن نیز گفتند که دیر آمده‌ام و واحد مسکونی را به فرد دیگری واگذار کرده‌اند.

وی همچنین با اشاره به این‌که سال 84 پدرم مریض شد و 4 دانگ یک زمین را به نام من زد تا پس از فوتش بین 6 برادرم تقسیم کنم، گفت: پس از فوت پدرم، این زمین را فروختم و به وصیتش عمل کردم. به خاطر این سند فرم ج بنده قرمز شد که مربوط به 12 سال قبل از حادثه ناگوار بوده است.

پدر آتنا اصلانی افزود: متاسفانه با وجود دستور رئیس‌جمهوری و تاکید وزیر وقت تعاون هنوز مستأجر هستم و پیگیری‌ها از ادارات مختلف برای این کار نتیجه‌ای نداشته است.

13990723084557391214337210 (1)

در تاریخ 21 تیرماه امسال مهران کفاش معاون حقوقی،‌ امور مجلس و استان‌ها وزارت راه در نامه‌ای به علی نبیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن درخواست تسریع در واگذاری مسکن مهر (هدیه رئیس‌جمهوری) به بهنام اصلانی را ارسال می‌کند.

پدر آتنا اصلانی همچنین تصاویری از گفت‌وگو با وزیر راه و شهرسازی و درخواستش برای تسریع در روند واگذاری مسکن مهر را در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داده که در آن محمد اسلامی تاکید کرده دستورات لازم را برای این منظور ابلاغ کرده است.

وی همچنین یکی از دلایل طولانی شدن واگذاری مسکن مهر را عدم توجه مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل به دستور معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟