وضعیت ترافیک در محورهای شمال کشور + جزئیات

به گزارش رکنا ، رئیس پلیس راه مازندران گفت: آمد و شد خودروها در محورهای ورودی شمال به‌صورت پرحجم و در مقاطعی نیمه‌سنگین است.

علیرضا قدمی درباره وضعیت ترافیک در محورهای شمال اظهار کرد: در حال حاضر آمد و شد خودروها در محورهای ورودی شمال به‌صورت پرحجم و در مقاطعی نیمه‌سنگین است.

وی با اشاره به اینکه از لحاظ جوی نیز شاهد بارش خفیف و مه‌آلودگی و کاهش دید در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان مازندران هستیم، افزود: باتوجه به شرایط جوی تاکید ما به رانندگان پرهیز از سفرهای غیرضروری است؛ چرا که احتمال ریزش و رانش در محورهای استان وجود دارد.

محدودیت‌های ترافیکی به‌مناسبت عید غدیر

رئیس پلیس راه مازندران با بیان اینکه محدودیت‌های ترافیکی به‌مناسبت عید غدیر از روز گذشته در محورهای شمال آغاز شده و تا صبح یک‌شنبه ادامه دارد، اضافه کرد: تردد تمامی کامیون و کامیونت به‌جز حاملان موادسوختی و فاسدشدنی از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای پنج‌شنبه ۱۶، جمعه ۱۷ و شنبه ۱۸ مردادماه امسال از محور هراز ممنوع خواهد بود.

این مسؤول به ممنوع بودن تردد تمامی تریلی کماکان از محور هراز اشاره کرد و افزود: تردد تمامی وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ روزهای جمعه ۱۷ و شنبه مرداد ماه تا ساعت ۲ بامداد روزهای بعد از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد تمامی وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ روزهای جمعه و شنبه تا ساعت ۲ بامداد روزهای بعد از آب‌اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء ) به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

ممنوعیت تردد تریلی، کامیون و کامیونت از محور کندوان

قدمی با اعلام اینکه تردد تمامی تریلی،کامیون و کامیونت کماکان از محور کندوان ممنوع است، بیان کرد: براساس برنامه قرار بود تردد تمامی وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ امروز از مرزن‌آباد به سمت کرج و آزادراه تهران ـ شمال ممنوع شود و با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد تمامی وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه تا ساعت ۲ بامداد روزهای بعد از کرج (دوراهی شهرستانک) و آزادراه تهران ـشمال به سمت مرزن‌آباد به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود که این محدودیت با تاخیر اجرا خواهد شد و درصورت همین شرایط ترافیکی احتمال لغو این محدودیت وجود دارد.

وی ادامه داد: تردد تمامی وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روزهای جمعه ۱۷ و شنبه ۱۸ مرداد ماه امسال تا ساعت ۲ بامداد روزهای بعد از کرج و ابتدای آزادراه تهران ـ شمال به سمت مرزن‌آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد تمامی وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ روزهای جمعه و شنبه تا ساعت ۲ بامداد روزهای بعد از مرزن‌آباد به سمت کرج و آزادراه تهران ـ شمال به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

رئیس پلیس راه مازندران یادآور شد: تردد تمامی تریلی به‌جز حاملان موادسوختی و فاسدشدنی نیز از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه از مسیر جنوب به شمال محور سوادکوه و همچنین از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز شنبه از مسیر شمال به جنوب این محور ممنوع خواهد بود.

این مسؤول با تاکید بر اینکه در صورت افزایش حجم تردد و عدم گنجایش سطح راه به منظور تخلیه بار ترافیکی محدودیت‌های مقطعی از مسیر شمال به جنوب و یا جنوب به شمال محورهای هراز و کرج - چالوس اعمال خواهد شد، یادآور شد: اعمال محدودیت یک‌طرفه به‌صورت مقطعی در محور کیاسر، درصورت افزایش حجم ترافیک نیز اجرا می‌شود.

قدمی در پایان گفت: مرکز کنترل راه‌های مازندران با شماره تلفن‌های ۲۱۸۲۴۴۲۰ و ۲۱۸۲۴۴۳۴ با پیش شماره ۰۱۱ در هر ساعتی از شبانه‌روز پاسخگوی سوالات شهروندان درباره آخرین وضعیت جاده‌های استان است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟