همزمان با شب میلاد امام رضا (ع) آسمان مشهد نورافشانی شد

به گزارش رکنا، امشب و در شب تولد امام هشتم (ع) شهرداری مشهد میدان جانباز، بوستان کوهسنگی، میدان امام حسین (ع)، میدان ۱۵ خرداد و میدان شهدا را نورباران کرد نیروهای مردمی و سایر نهادها نیز نقاط دیگری از شهر مشهد را نورافشانی کردند.

همچنین طبق اعلام شهرداری مشهد، فردا شب نیز نورافشانی در فرهنگسرای انقلاب، فرهنگسرای غدیر و فرهنگسرای رسانه از ساعت ۲۰ تا ۲۲ اجرا خواهد شد.

دو هزار سرود هم به مناسبت دهه کرامت با مشارکت موسسه آفرینش‌های فرهنگی و هنری آستان قدس رضوی در برخی نقاط پرتردد شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی خوانده می‌شود.

سال‌هاست که از اول ذی‌القعده و همزمان با سالروز میلاد حضرت معصومه (س) تا ۱۱ این ماه که مصادف با سالروز میلاد امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) است به دهه کرامت معروف شده است و در این دهه تمام فضای کشور به خصوص خراسان رضوی و قم به عطر و بوی معنوی خاندان عصمت و طهارت معطر می‌شود.

"سلام بر امام" از حرم مطهر رضوی در سراسر کشور طنین‌انداز شد

همزمان با شب میلاد امام رضا علیه السلام ویژه برنامه "سلام بر امام" به صورت زنده با قرائت زیارت امین الله از حرم مطهر رضوی از شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی سراسری و استانی پخش شد.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی شامگاه پنجشنبه در این خصوص گفت: در این شب، قلوب مردم سراسر کشور با قرائت زیارت امین الله در قالب برنامه "سلام بر امام" روانه حرم مطهر رضوی شد.

حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد افزود: مردم ایران اسلامی، قرائت زیارت امین الله را به نیابت از همه شهدای سلامت، امنیت، مدافعان حرم و به ویژه خادم الرضا شهید حاج قاسم سلیمانی و تمامی درگذشتگان ناشی از بیماری کرونا و به‌ امید رهایی همه جهان از بیماری کرونا در سراسر کشور طنین انداز کردند.

وی ادامه داد: این ویژه برنامه از ساعت ۲۰ از شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی سراسری و استانی پخش شد.

پیش‌ از این، عاشقان و دلدادگان اهل بیت(ع) در پویش هفتگی "سلام بر امام"، زائر امام رضا(ع) با قرائت زیارت امین الله در روزهای چهارشنبه هر هفته بودند.

فردا یازدهم ذی القعده مصادف با سالروز ولادت با سعادت حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) امام هشتم شیعیان جهان است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟