کرونا در تهران به پایان نرسیده است

به گزارش رکنا، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به آمار مراجعان به بیمارستان های استان تهران، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۳ مورد جدید با تشخیص کرونا در بخش های عادی و ۵۱ نفر نیز در بخش های ویژه بستری شدند و ۱۹۴ بیمار بهبود یافته و ترخیص شدند.

به گفته وی، در مقایسه با ۴۸ ساعت گذشته آمار بیماران جدید بستری عادی و ویژه در بیمارستان های استان تهران ۱۵.۳ درصد کاهش داشته است اما با توجه به آمار مراجعان جدید به بیمارستانها همچنان رعایت موارد بهداشتی و حفاظتی از سوی شهروندان ضروری است.

زالی، قطرات تنفسی و سطوح آلوده را دو عامل اصلی در انتقال و انتشار بیماری کرونا برشمرد و به شهروندان توصیه کرد: با رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از قطرات تنفسی و سطوح آلوده باعث پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا شوند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به بازگشایی های جدید به صورت پلکانی در تهران، تحلیل نتایج این بازگشایی ها را در کوتاه مدت غیر ممکن برشمرد و گفت: در شهری نظیر تهران که سازوکار پیچیده ای از نظر تواتر رفت و آمد و پیچیدگی های ارتباط درون شهری دارد باید هوشیاری خود را حفظ کند.

وی تاکید کرد: سناریوی کرونا در تهران به عنوان افت قطعی و پایان یافته نیست؛ باید ملاحظات بهداشتی با دقت بیشتری توسط شهروندان مورد توجه قرار گیرد و خستگی و گذشت زمان نباید باعث تسامح در رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا با اشاره به بررسی های صورت گرفته در تهران، گفت: بررسی ها نشان می دهد بیش از ۵۰ درصد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستانها در محیط پرتراکم و پر جمعیت حضور داشتند و مبتلا به بیماری شدند.

زالی تصریح کرد: بنابراین مراکز پر تردد و با تراکم بیشتر به عنوان عامل خطر تصاعدی بیماری عمل می کنند و افرادی که در تهران دچار بیماری شدند یک یا چند بار سابقه حضور در یک محیط شلوغ و پر جمعیت را ذکر می کنند.

وی در خصوص ضدعفونی کردن معابر عمومی و خیابان های پرتردد، اظهار کرد: براساس توافقات صورت گرفته با شهرداری تهران و شیوه نامه های جدید بهداشتی، مه پاشی فقط در نقاط خاصی انجام می شود که بیشترین میزان تردد یا چگالی و تراکم جمعیتی را دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟