پایان تبهکاری های 2 جوان با قمه 70 سانتی در کمر / پلیس مشهد بازداشت کرد

به گزارش خبرنگار رکنا، سرهنگ حسین دهقان پور گفت: در پی گزارش گوشی قاپی های سریالی به فوریت های پلیسی ۱۱۰در مناطق مختلف شهر مشهد دستورات لازم برای اجرای طرح تشدید مقابله با سرقت و شناسایی و دستگیری عاملان این سرقت های صادر شد.

وی افزود: ماموران تجسس کلانتری احمدآباد در این ماموریت ضربتی با کنترل و مراقبت های پوششی ۲ جوان موتورسوار که با موتورسیکلت پلاک مخدوش در خیابان احمد آباد پرسه زنی می کردند را تحت نظر قرار دادند و برای دستگیری این متهمان قبل از ارتکاب سرقت وارد عمل شدند.

سرهنگ دهقان پور گفت: ۲ متهم با سرعت زیاد و با حرکت خلاف جهت قصد فرار داشتند که پلیس با تیراندازی هوایی ،موتورسیکلت را متوقف و ۲ متهم ۲۲ و ۲۳ ساله که یکی از آنان تبعه خارجی غیرمجاز است دستگیر شدند.

وی خاطر نشان کرد:در بازرسی بدنی از متهمان یک قبضه قمه ۷۰ سانتی و یک دستگاه گوشی تلفن همراه کشف و با بررسی های اولیه مالخر گوشی های سرقتی نیز شناسایی شد.

فرمانده انتظامی مشهد با اعلام این مطلب که متهمان ۲ دست لباس با رنگ های مختلف برای تغییر وضعیت ظاهری پس از ارتکاب سرقت ها به تن داشتند گفت:در مرحله اول تحقیقات پرونده ۱۵شاکی در کلانتری متهمان را مورد شناسایی قرار دادند و با بررسی های کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی در این پرونده ۷۰ شاکی دیگر نیز ۲ متهم را مورد شناسایی قرار دادند.

وی گفت: اقدامات قانونی لازم در این پرونده با دستورات تخصصی مقام قضایی ادامه دارد   و آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این که در بررسی این سرقت ها می بینیم با وجود توصیه های مکرر پلیسی برای پیشگیری از وقوع سرقت ها  ۲متهم از سهل انگاری مالباختگان سوء استفاده کرده اند که در این رابطه انتطار داریم شهروندان عزیز در خصوص حمل و استفاده از گوشی تلفن همراه در معابر و حتی داخل خودروهای سواری مراقبت های لازم را داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟