تولد 2 گوزن در پارک ملت تهران / پزشکان شوکه شدند

 دو گوساله از دو گوزن ماده به دنیا آمده اند که در پارک ملت تهران نگهداری می شوند.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران از تولد دو رأس گوزن قرمز ایرانی در حیات وحش پارک ملت تهران خبر داد.

به گزارش رکنا ، محمد کرمی رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران با اشاره به تولد دو رأس گوزن قرمز ایرانی یا مرال در حیات وحش بوستان ملت تهران، اظهار کرد: هفت رأس مرال یا گوزن ایرانی در حیات وحش پارک ملت قرار دارد که از این هفت گوزن، هفت رأس آن ماده و دو رأس آن نر هستند.

کرمی افزود: دو گوساله از دو گوزن ماده به دنیا آمده اند که فعلا تحت مراقبت‌های نامحسوس هستند و جنسیتشان هم مشخص نیست، و چون جنسیت شان مشخص نیست پزشکان شوکه و حیرت زده اند . چون فعلا نمی‌توانیم به آن‌ها نزدیک شویم و اگر نزدیک شویم از سمت والدینشان طرد می‌شوند.

حال گوزن‌های گوساله و مادرشان خوب است

او تصریح کرد: حال گوزن‌های گوساله و مادرشان خوب است و هیچ نگرانی وجود ندارد، و تحت مراقبت‌های نامحسوس هستند.

کرمی درمورد محل نگهداری این گوزن های گوساله گفت: این گوساله‌ها در مرکز نگهداری حیات وحش پارک ملت نگهداری می‌شوند و برنامه‌ای برای انتقال آن‌ها به باغ وحش ارم نداریم، همینجا فضای باز و مناسبی برای نگهداری از این حیوانات وجود دارد.

نگهداری توله فیل در محیطی دور از عموم

وی درباره آخرین وضعیت فیل تازه متولد شده باغ وحش ارم عنوان کرد: وضعیت فیل تازه متولد شده مناسب است و مشکل خاصی ندارد. این توله فیل درمحیطی دور از عموم نگهداری می‌شود تا در شرایط نرمال و با آرامش شیر بخورد تا شرایطش بهتر شود و بعد با مادرش در بازدید عموم قرار گیرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟