7 عکس از آتش سوزی برج معروف در غرب تهران

ساکنان برج 28 طبقه در غرب تهران از ترس آتش سوزی گسترده به خیابان آمدند.

آتش سوزی در قسمت بالکن یکی از واحد های مجتمع تجاری، اداری، مسکونی در غرب تهران با تلاش به موقع آتش نشانان مهار وخاموش شد.

به گزارش رکنا، طی اطلاع رسانی این حادثه به سامانه 125 از سوی شهروندان، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های 77، 55 و102 به همراه خودروهای حامل تجهیزات تنفسی و نردبان هیدرولیکی با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران ساعت 14:25 بعدازظهر روز گذشته، به محل حادثه در بزرگراه اشرفی اصفهانی به سمت جنوب، بعد ازخیابان پیامبر اعزام شدند.

آتش سوزی در غرب تهران / برج مسکونی در آتش

ایرج جعفری فرمانده آتش نشانان اعزامی در مورد مشاهدات اولیه خود از محل حادثه گفت: هنگامی که به محل حادثه رسیدیم، دیده شد درقسمت بالکن طبقه اول یکی از واحد های یک مجتمع 28 طبقه تجاری- اداری- مسکونی آتش سوزی رخ داده و همچنین هر لحظه احتمال سرایت و پیشروی آتش به قسمت های دیگر و همچنین واحد های همجوار وجود داشت.

وی تصریح کرد: آتش نشانان بی درنگ به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول پس از قطع جریان اصلی برق و گاز، به وسیله تجهیزات خاموش کننده وارد قسمت بالکن شدند و عملیات مهار زبانه های سرکش آتش را آغاز کردند.

این فرمانده آتش نشانی ادامه داد: همزمان گروه دیگری از نیروهای آتش نشانی پس از مجهز شدن به دستگاه های تنفسی، خود را به طبقات بالایی این مجتمع رساندند و به سرعت برای یافتن افراد گرفتار در میان دود به جستجو پرداختند که خوشبختانه هیچ مصدوم و یا فرد محبوس شده ای پیدا نشد.

جعفری با اشاره به این که علت بروز این حادثه توسط کارشناسان آتش نشانی منطقه در حال بررسی است، افزود: پس از ایمن سازی کامل محل آتش سوزی، نیروهای آتش نشانی با استفاده از دستگاههای تهویه، دودهای منتشر شده را از داخل واحد مذکور به بیرون تخلیه کردند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟