فیلم لحظه نجات معجزه آسای کودک خردسال از زیر آوار
حجم ویدیو: 12.35M | مدت زمان ویدیو: 00:01:39

به گزارش رکنا، آوار یک ساختمان دو طبقه قدیمی در خیابان ولیعصر(عج) نجات پسر بچه 8 ساله ای و مرگ زنی مسن را در پی داشت.

در پی تماس اهالی محل در ساعت 16:19 دقیقه عصر روز گذشته با سامانه 125 و اعلام بروز حادثه آوار در حوالی خیابان ولی عصر(عج)، با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی بی درنگ آتش نشانان ایستگاه های 67 ، 91 و گروه امداد و نجات 1 و گروه امداد و نجات 2 به همراه خودروهای پشتیبانی و عوامل هلال احمر و سگ های زنده یاب به خیابان ولیعصر(عج)، کوچه دل پیشه اعزام کرد.

امیر هاتفی مدیر منطقه 5 عملیات سازمان آتش نشانی تهران در مورد جزئیات این حادثه گفت: یک منزل مسکونی دو طبقه قدیمی به مساحت تقریبی 50 مترمربع به دلایل نا معلومی طبقه دوم آن فروریخت که بنا به اظهار شاهدان، یک پسر بچه 8 ساله و یک زن مسن در زیر آوار گرفتار شدند.

وی ادامه داد: آتش نشانان و نجاتگران به سرعت مشغول آوار برداری شدند که سرانجام پس از تعیین دقیق یکی از محبوس شدگان به وسیله دوربین حرارتی و ادامه آوار برداری توانستند پسر بچه 8 ساله را زنده از زیر آوار خارج کنند که این پسر بچه بلافاصله توسط عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال یافت.

مدیر منطقه 5 عملیات آتش نشانی در ادامه اظهار داشت: پس از تلاش چند ساعته آتش نشانان، با کمک سگ های هلال احمر محل مدفون شدن زن مسن مشخص شد که پیکر بی جان این زن پس از تلاش بسیار از زیر آوار خارج و تحویل عوامل اورژانس داده شد.

هاتفی با اشاره به این که علت وقوع حادثه آوار هم اکنون از سوی کارشناسان آتش نشانی منطقه در حال بررسی است، اضافه کرد: امدادگران اورژانس پس از معاینات اولیه، مرگ این زن مسن را تائید کرد که جنازه وی جهت انجام اقدامات قانونی و نیز انتقال به پزشکی قانونی تحویل نیروی انتظامی منطقه شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟