انتقام جویی در اینستاگرام / اختلاف قدیمی در اراک بالا گرفت

 رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی از دستگیری فردی که با ساخت اکانت جعلی به نام یکی از آشنایان قدیمی خود در یکی از شبکه‌های اجتماعی، اقدام به آزار وی کرده بود، خبر داد.

به گزارش رکنا، سرهنگ احسان آنقی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه شخصی با ساخت اکانت اینستاگرام به نام وی، اقدام به برقراری ارتباط با دوستان او و ایجاد مزاحمت برای این افراد کرده است، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

سرهنگ آنقی بیان کرد: در ادامه تحقیقات پلیس، متهم که ساکن اراک بود، مورد شناسایی قرار گرفت و به پلیس فتا استان احضار شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در تحقیقات تکمیلی کارشناسان پلیس فتا، مشخص شد که متهم از دوستان قدیمی شاکی بوده و به دلیل اختلافات قدیمی و به قصد انتقام جویی ، اقدام به این اعمال مجرمانه کرده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به این‌که یک‌پنجم پرونده‌های واصله به پلیس فتا در سال 1399 مربوط به جرائم هتک حیثیت و نشر اکاذیب بوده است و استفاده نابجا از فضای مجازی موجب افزایش جرائمی از قبیل هتک حیثیت شده است بیان داشت: برخی اختلافات از طریق گفت‌وگو قابل‌حل و فصل است و فضای مجازی محل مناسبی برای انتقام‌گیری نیست.

وی خاطرنشان کرد: برابر قانون هرگونه توهین و اهانت به دیگران جرم محسوب شده و مجازات قانونی برای فرد خاطی به دنبال دارد؛ لذا پلیس فتا با بهره‌گیری از نیروهای متخصص، متخلفان فضای مجازی را مورد شناسایی قرار می دهد و با همکاری دستگاه قضایی کشور نسبت به برخورد قانونی با آن‌ها اقدام می‌کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟