ثبت  خودروهای مسروقه توسط شهروندان

با راه اندازی سامانه ثبت سرقت خودرو توسط شهروندان کم تر از 24 ساعت فرد مالباخته به خودروی سرقتی خود خواهد رسید.

سردار محمد قنبری رئیس پلیس آگاهی ناجا در گفت و گویی اختصاصی با رکنا درباره راه اندازی سامانه جدی ثبت سرقت خودور توسط شهروندان اظهار داشت: سرقت خودرو برای شهروندان مشکلاتی را به وجود می آورد، قبلا وقتی خودروی شهروندی به سرقت می رفت، فرد مالباخته باید به کلانتری مراجعه می کرد، روند به اینصورت بود که پس از تشکیل پرونده ،پرونده به دادسرا و آگاهی منتقل می شد و این روش رسیدگی حدود 24 ساعت به طول می انجامید.

وی در ادامه افزود: در این 24 ساعت این احتمال وجود داشت که خودرو توسط سارقان از کشور خارج شود، به همین منظور درصدد هستیم سامانه ای راه اندازی کنیم تا شهروندان پس از اطلاع از سرقت خودرو ،خبر سرقت را شخصا به سامانه مربوطه اعلام کند. به محض درج خبر سرقت، اطلاعات خودروی مسروقه درتمام سامانه های کشور از قبیل راهنمایی و رانندگی ،پارکینگ ها و سیستم آگاهی ثبت می شود. به اینصورت خودروی سرقتی در هرمکانی رؤیت شود، بلافاصله پلیس وارد عمل شده و خودروی سرقت کشف خواهدشد.

سردار قنبری رئیس پلیس آگاهی ناجا اضافه کرد: البته برای ثبت اطلاعات خودروی سرقتی شرایطی را  نیزباید برای این سامانه درنظر بگیریم. درنظر گرفتن شرایط به این خاطر ا ست که هر فردی نتواند خودروی فرد دیگری را به راحتی در سامانه ثبت کند و فرد ثبت کننده حتما باید صاحب خودرو و دارای مدارک شناسایی معتبر باشد.

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟