یک قدم تا مرگ در دریاچه حوض سلطان / 13 قمی گرفتار بودند

به 13 حادثه دیده در دریاچه حوض سلطان قم  امدادرسانی شد.

به گزارش رکنا، و به نقل از جمعیت هلال احمر قم،هادی سلیمی،معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم اظهار کرد: با اعلام گرفتار شدن یک خودرو در دریاچه نمک حوض سلطان در ساعت ۱۸ و ۴۰ دقیقه عصر روز جمعه تیم واکنش سریع هلال‌احمر استان قم به محل حادثه اعزام شدند.

او افزود: نیرو‌های عملیاتی به محض رسیدن به محل حادثه عملیات امداد ونجات و رهاسازی خودروی گرفتار در دریاچه نمک را آغاز کردند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم با بیان این که با خارج شدن خودرو در ساعت ۲۳ ،عملیات امداد و نجات به پایان رسید ،گفت: تیم واکنش سریع هلال احمر در این عملیات به ۱۳ حادثه دیده امدادرسانی کردند و همچنین تغذیه اضطراری حادثه‌دیدگان از دیگر خدمات این تیم بود.

نجات جان  13 حادثه دیده در دریاچه حوض سلطان قم

تالاب حوض سلطان پهنه‌ای سفید رنگ به وسعت ۳۷ هزار هکتار در شمال شهر قم است که در کیلومتر ۳۵ اتوبان قم ـ تهران قرار گرفته و از نظر ساختار زمین شناختی از تالاب‌های کم نظیر در سطح کشور است.

این تالاب که از سال ۱۳۸۸ به منطقه شکار ممنوع ارتقاء سطح یافته است، از کفه نمکی با حاشیه باتلاقی تشکیل شده و به عنوان یک تالاب شور کویری، از اکوسیستم منحصر بفردی برخوردار بوده و دارای گونه‌های گیاهی و جانوری و میکروارگانیسم‌های ویژه‌ای به لحاظ شرایط زیستی است.

بارش شدید باران از عصر امروز در قم آغاز شده و طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی قم در اواخر وقت امروز با وزش باد شدید و در برخی مناطق با بارش برف و تگرگ همراه خواهد بود. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟