انفجار بزرگ در شرق تهران / 8 نفر زنده به گور شدند

انفجار هولناک در پاکدشت رخ داد.

به گزارش رکنا،  یک واحد مسکونی در پاکدشت در پی نشت گاز منفجر شد و گفته می‌شود، طی این حادثه هشت نفر زیر آوار مانده‌اند.

پیش از ظهر جمعه یک ساختمان مسکونی واقع در پاکدشت در پی نشت گاز منفجر شد.

گفته می‌شود، در پی این حادثه هشت نفر زیر آوار مدفون شدند.

بر اساس این گزارش آتش نشانان و نیروهای امدادی برای عملیات نجات در محل حادثه حضور دارند.

انفجار گاز باعث تخریب 2 ساختمان در پاکدشت /4 تن نجات یافتند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران با بیان این که انفجار گاز در پاکدشت موجب ریزش دو ساختمان شد، گفت: چهار تیم عملیاتی جهت امداد رسانی به مصدومان احتمالی اعزام شدند.

شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران دقایقی پیش اظهار کرد: در ساعت ۱۳:۲۰ امروز گزارشی مبنی بر ریزش دو ساختمان مسکونی در پاکدشت به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال‌احمر استان تهران اعلام و بلافاصله یک تیم دو تیم جستجو و نجات شهری «آوار برداری» از هلال احمر پاکدشت به محل حادثه اعزام شدند.

وی گفت: پس از رسیدن نیروهای عملیاتی و بررسی‌های لازم مشخص شد در این حادثه احتمالا ۸ نفر زیر آوارها گرفتار شدند و با توجه به وسعت حادثه دو تیم سگ‌های زنده‌یاب از هلال احمر شهرستان پیشوا به محل حادثه اعزام شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران بیان کرد: عملیات نجات آغاز و پس از حدود نیم ساعت با تلاش تیم‌های عملیاتی و دیگر تیم‌های امدادی حاضر در صحنه، چهار نفر از افراد از زیر آوارها خارج شدند.

فتحی ادامه داد: پس از پیگیری های لازم مشخص شد چهار نفر دیگر احتمالا در زیر آوارها محبوس شدند و عملیات نجات در آوار همچنان ادامه دارد.

اطلاعات تکمیلی متعاقبا اطلاع‌رسانی می‌شود.

انفجار گاز در پاکدشت / یک نفر کشته شد

رئیس سازمان خدمات ایمنی آتش‌نشانی شهر پاکدشت گفت: براثر انفجار ناشی از گاز در محله حصار امیر پاکدشت ۳ خانه تخریب و یک نفر فوت کرد.

احمد تاجیک ، با تأکید بر اهمیت اجرای کامل مسائل ایمنی در منازل به‌ویژه در محله‌های قدیمی گفت: متأسفانه تجمع گاز در خانه 40 متری در کوچه بن‌بست جنب بانک کشاورزی محله حصار امیر پاکدشت حادثه دل‌خراشی را در این روزهای منتهی به پایان سال از خود بجا گذاشت.

وی افزود: در این حادثه خانه‌های سمت راست و سمت چپ و منزل پشتی ساختمان حادثه‌دیده نیز دچار آسیب شدند.

رئیس سازمان خدمات ایمنی و آتش‌نشانی شهر پاکدشت گفت: متأسفانه یک مرد حدوداً 47 ساله در این حادثه فوت کرد و چند نفر از همسایگان محل حادثه نیز دچار مصدومیت و به بیمارستان منتقل شدند.

وی تصریح کرد: به دلیل بن‌بست بودن کوچه خودرویی در کوچه پارک نبود اما منزل کاملاً تخریب شد.

تاجیک در پایان خاطرنشان کرد: از شهروندان درخواست داریم که مسائل ایمنی را جدی بگیرند تا شاهد مواردی این‌چنینی که باعث ثبت خاطرات تلخ برای خانواده‌ها و همشهریان می‌شود نباشیم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟