کشف مومیایی در مصر با زبان طلاکاری شده

به عقیده کارشناسان در گذشته های دور مصریان باستان تصور می کردند که جواهرات و طلا می تواند به فرد مرده کمک کند تا در دنیای پس از مرگ قادر به صحبت باشند.

به گزارش رکنا، باستان شناسان در مقبره های باستانی ۱۶ مومیایی دیگر یافته اند که درکنارشان مجسمه های قدیمی واجناس گران قیمت ونمادین نیز دیده می شود.

به گفته کارشناسان افرادی که زبان فرد مومیایی را از دهانش خارج کرده اند معتقد بودند که جایگزینی زبانی از جنس طلا می تواند او را با خدای مردگان "اوزیریس" مرتبط کرده با بتواند پس از مرگ قدرت تکلم را به فردمرده بدهد.

مومیایی در مصر با زبانی از جنس طلا کشف شد

تحقیقات کارشناسان نشان میدهد که این مقبره احتمالا به دست پادشاه بطلمیوس چهارم ساخته شده است.علاقه این پادشاه مصری به جشن ها و مراسم مجلل سبب شد تا نامش در تاریخ ثبت شود.

دکتر "کاتلین مارتینر " از تیم تحقیقاتی در این باره گفت: در حفاری های انجام شده اجناس مجلل آن زمان بدست آمده است.تزئیناتی چون زبانی از جنس طلا نیز برای ارتباط با خدای مردگان بوده است روی قفسه سینه یک مومیایی دیگر گردنبندی پهن با سرشاهین که نشانه قدرت است دیده می شود. در کنار مومیایی ها که به نظر می رسد از قشر مرفه جامعه بوده اند وسایل باستانی زیبایی نیز به دست آمده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟